Get Adobe Flash player

Relacja z Dnia Kobiet w Pisarzowicach

Wersja do wydruku

16 marca w sali OSP w Pisarzowicach panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Regionalnego "Pisarzowianki" wraz z zaproszonymi gośćmi obchodziły "Dzień Kobiet".

Dzień Kobiet nie zniknął z kalendarza i z grafiku spotkań Pisarzowianek. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowicach co roku spotykają się z tej okazji, bo dla tych pań w różnym wieku, spotkania takie są potrzebne. Są to spotkania w miłej atmosferze, są okazją do zobaczenia się z dawno nie widzianą koleżanką, okazją do rozmów, wspomnień z całego minionego roku, wymianą doświadczeń np. w testowaniu nowego przepisu kulinarnego czy też pysznej „naleweczki”.

Tego roku w Sali OSP w Pisarzowicach zebrało się prawie 100 osób, w tym zaproszeni Panowie. Byli między innymi Burmistrz Gminy Wilamowice Marian Trela, Radny Powiatu Bielskiego Jerzy Kubik, Prezes Banku Spółdzielczego Tomasz Królicki z żoną, sołtys Pisarzowic Stanisław Peszel, Dyrektor M-GOK w Wilamowicach Aleksander Nowak, Prezes OSP Jan Nikiel, Prezes Kółka Rolniczego Bolesław Kubiczek, Prezes Koła Pszczelarzy Kazimierz Markiel, Prezes LKS „Pionier” Jerzy Wróbel z żoną, przedstawiciel Koła Emerytów i Rencistów Bolesław Michalski, sponsorzy; państwo Barbara i Leszek Kubiczek, Ewa i Marek Baścik, Beata i Marek Jekiełek, Zespół Regionalny „Pisarzowianki” wraz z akompaniatorem Stanisławem Olearczykiem, choreograf Bogusława Kubiczek, dyrektorki Szkoły Podstawowej Lidia Dziubek i Przedszkola Grażyna Jurasz, Prezes UKS Dorota Nikiel.

Wszystkie panie zgromadzone na sali w tym dniu czuły się wyjątkowo. Panowie składali na moje ręce przepiękne bukiety kwiatów wraz z życzeniami wytrwałości w pracy społecznej, składali kwiaty jubilatkom, które obchodziły swoje 70-lecie i 80-lecie urodzin. Każda z pań obdarowana została słodkim upominkiem. Spotkanie to było też okazją do podziękowań za pracę społeczną członkiniom z najdłuższym stażem w KGW oraz podziękowań sponsorom. Zespół uświetnił swym występem popołudnie. Następnie przedstawiłam w formie multimedialnej cały rok intensywnej pracy członkiń; uczestnictwa w różnego rodzaju przeglądach zespołów, przeglądach kulinarnych, szkoleniach, współpracy z organizacjami środowiskowymi naszej miejscowości i poza nią, wycieczkach, toteż przy wspólnym biesiadowaniu czas szybko mijał. Przez całe popołudnie roznosiły się głosy zadowolonych uczestniczek i gości spotkania.

Cecylia Puzoń

   

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika