Relacja z obrad Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice

„Fair play” to temat ostatniego już w roku szkolnym obrad Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice, który odbył się 22 czerwca 2015 r. Ze względu na temat, spotkanie miało miejsce, nie jak to jest w zwyczaju – w szkole, ale na LKS Wilamowice, gdzie w wakacyjnej atmosferze mogliśmy spędzić wspólnie czas.

Rozpoczęliśmy przywitaniem naszych  gości-Pana Burmistrza Mariana Treli, Panią Kierownik ZOSiP-u Bożenę Sobocińską oraz bohatera dnia-Pana Mariusza Kupczaka, Mistrza Świata w kulturystyce w kategorii osób niepełnosprawnych.
Następnie Pani Sobocińska wręczyła dyplomy dla uczestników Sejmiku i nauczycieli, dziękując im za współpracę, podkreślając  różnorodność tematyki spotkań  oraz ich wysoki poziom. Pan Burmistrz również wyraził swoje zadowolenie, że taka inicjatywa została podjęta i stwierdził, że ma nadzieję na kontynuację spotkań w przyszłym roku szkolnym.
Po części  oficjalnej przystąpiliśmy do omawiania tematu obrad-Fair play. Każdy uczestnik miał możliwość wypowiedzenia się co dla niego znaczą te słowa i wspólnie doszliśmy do wniosku, że być „fair” należy nie tylko w sporcie, ale też w szkole, w domu, na wakacjach.
Głównym punktem naszego spotkania, była rozmowa z Panem Mariuszem Kupczakiem, który z zaangażowaniem opowiadał nam o swoim życiu codziennym, przygotowaniu do zawodów, oraz początku kariery sportowej i  jej przebiegu. Okazuje się, że mimo przeciwności losu można realizować marzenia sportowe, potrzebna jest motywacja, samozaparcie i hart ducha. Pan Mariusz powiedział słowa, które nam utkwiły w pamięci, że jest niepełnosprawny od urodzenia i nie wyobraża sobie innego życia, cieszy się z tego co ma. Wypowiedź Mistrza Świata zrobiła na wszystkich wielkie wrażenie, szczególnie jego optymizm i zapał do działania.
Po rozmowie przeszliśmy do rozgrywek, które przygotował nam Pan Mariusz Kowalczyk. Wszyscy uczestnicy Sejmiku  mieli za zadanie ocenić siebie w różnych dyscyplinach sportowych-oczywiście  w duchu „fair play”.
Na koniec spotkania kiełbaska z grilla, wspólne zdjęcia pamiątkowe, życzenia miłych wakacji i podziękowania dla Pani Bożeny Sobocińskiej za zaaranżowanie i wspieranie inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego Gminy Wilamowice.
Było nam bardzo miło wszystkich gościć i mamy nadzieję, że nasi  delegaci wynieśli wiele inspirujących informacji z naszego spotkania.

Opiekunki SU SP w Wilamowicach
Paulina Tatoń- Praciak