Get Adobe Flash player

Rowerem po gminie

Wersja do wydruku

18 września 2016 r. w niedzielę odbył się VI Gminny Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Wilamowic Mariana Treli zorganizowany przez M-GOK i TKKF „Żywioł” Wilamowice. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Bank Spółdzielczy w Wilamowicach. Trasa rajdu liczyła 31 km i przebiegała przez wszystkie miejscowości w naszej gminie.

Mimo niezbyt zachęcającej pogody na starcie rajdu przy muszli koncertowej w Starej Wsi stawiło się ponad 270 uczestników. Wszyscy zadowoleni i przygotowani do trasy. Po koncercie w wykonaniu starowiejskiej orkiestry o godz. 10 wszyscy ruszyli w stronę Dankowic, następnie Starej Wsi, by w końcu dotrzeć do Pisarzowic, gdzie miał miejsce półmetek rajdu. Można było odpocząć i posilić się, jednocześnie słuchając zespołu „LEPSI” z Bulowic. Miało tutaj również miejsce nadanie tytułu Honorowego Obywatela Gminy Wilamowice panu Przemysławowi Niemcowi – utytułowanemu polskiemu kolarzowi, olimpijczykowi, który również brał udział w rajdzie. Drugi etap rajdu liczący 15 km przebiegał przez Hecznarowice, Zasole Bielańskie i Wilamowice. Na metę w Hecznarowicach dojechali już najwytrwalsi, których nie zniechęcił padający deszcz.

Po powrocie z trasy rajdu na uczestników czekała już orkiestra dęta, mażoretki „Nemezis” oraz Zespół Regionalny „Echo” z Hecznarowic, którzy umilali czas wszystkim swoimi występami. Po zasmakowaniu smacznej grochówki, nastąpiło wręczenie nagród dla najmłodszego uczestnika biorącego udział w rajdzie oraz najmłodszego uczestnika jadącego samodzielnie. Wylosowany został również rower – nagroda Starosty Bielskiego, który wygrał mieszkaniec Pisarzowic.

Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo.
Szczególne podziękowanie kierujemy również współorganizatorom tego sportowego wydarzenia, a w szczególności Radzie Miejskiej z Wilamowic, Radzie Sołeckiej ze Starej Wsi, Pisarzowic i Hecznarowic, UKS „Sokół” i LKS „Pionier” z Pisarzowic oraz LKS „Sokół” i KGW z Hecznarowic za okazaną pomoc w organizacji raju rowerowego oraz OSP ze Starej Wsi, Pisarzowic, Hecznarowic, Wilamowic i jednostce Policji w Kobiernicach za pomoc w zabezpieczeniu trasy rajdu i zapewnieniu bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ani uczestnicy, ani pogoda nas nie zawiedzie...

MJ

Galeria zdjęć: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/rowerem-po-gminie

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika