Get Adobe Flash player

Słodkie warsztaty

Wersja do wydruku

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Strażniczki Tradycji” 5 lipca prowadziły zajęcia warsztatowe dla małych i większych aktorów Teatrzyku Dziecięcego „Debiucik” z Pisarzowic.

W godzinach popołudniowych wypoczywająca na półkolonii 20-osobowa grupa teatralna spędziła przyjemnie i pożytecznie czas. Pod czujnym okiem prowadzących warsztaty pań oraz kierownik Wiejskiego Domu Kultury p. Urszuli Kucharskiej prowadzącej Teatrzyk Dziecięcy i organizatorki tejże półkolonii, dzieci uczyły się jak upiec „Marcinki pisarzowickie”, czyli pierniki ozdobione lukrem.

Wszyscy z wielkim zapałem wałkowali ciasto, następnie wycinali foremkowe serca, a po upieczeniu dekorowali lukrem swoje dzieła. Lukier jak i mąka znalazły się nie tylko w produkcie końcowym, ale na buziach roześmianych i bardzo „gadatliwych” aktorów, tym razem w roli „małych cukierników”.

Na zakończenie słodkich warsztatów członkowie Teatrzyku zaśpiewali piosenki w ten sposób dziękując przedstawicielkom Koła Gospodyń Wiejskich „Strażniczki Tradycji” za wspólnie spędzone popołudnie. Następnie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasy i degustacja upieczonych pierniczków.

Przew. C.Puzoń

Zdjęcia: Słodkie warsztaty

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika