SPOTKANIE NOWOROCZNE KLUBU BELFER GMINY WILAMOWICE

W dniu 30 stycznia 2020 r. w Dworku Jedlina odbyło się spotkanie noworoczne emerytowanych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi oświaty Gminy Wilamowice.

W spotkaniu wzięli udział Emeryci pod kierunkiem Pani Marii Berezowskiej Prezesa Klubu „Belfer” działającego od 2014 roku w naszej gminie, a także współorganizatorzy w osobach dyrektorów i wicedyrektorów szkół, przedszkoli i zespołów oraz kierownika ZOSIP. Gośćmi honorowymi spotkania byli Wiceburmistrz Wilamowic Pan Stanisław Gawlik, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Wilamowicach Pani Stanisława Kudłacik, Pani Urszula Kucharska Przewodnicząca Komisji ds. Samorządu, Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu oraz Pan Aleksander Nowak Dyrektor M-GOK.

Pani Maria Berezowska powitała wszystkich zebranych Emerytów oraz gości, następnie złożyła z głębi serca płynące życzenia noworoczne i zaprosiła na koncert. Oprawę artystyczną spotkania zapewnił Zespół Regionalny "Cepelia Fil - Wilamowice"  działający pod kierunkiem dr Jolanty Danek - etnolog i choreograf z wykształcenia będąc jednocześnie kierownikiem artystycznym zespołu, organizatorem wszelkich działań związanych z popularyzacją przez zespół kultury wilamowskiej. Artyści zaśpiewali kolędy  i pastorałki, a po swoim znakomitym koncercie zaprosili do wspólnego kolędowania wszystkich uczestników. Wiceburmistrz Wilamowic i Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyli wszystkim zebranym noworoczne życzenia szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności,  a także pogratulowali wspaniałej działalności Klubu Belfer życząc, aby była ona w dalszym ciągu owocna i pozwalała na aktywność Mieszkańców - Pracowników, którzy czas pracy zawodowej mają już za sobą. Złożono także wyrazy uznania i wielkie podziękowania Zespołowi Regionalnemu "Cepelia Fil - Wilamowice" za uświetnienie spotkania pięknym występem artystycznym. W dalszej części był poczęstunek, wspólne biesiadowanie oraz planowanie dalszej działalności. 11 lutego Klub Belfer wybiera się do Teatru Polskiego w Bielsku – Białej na spektakl ,,Wesele”. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej, serdecznej, świąteczno-noworocznej atmosferze. Bardzo dziękujemy Pani Prezes Marii Berezowskiej i Zarządowi Klubu Belfer, a także Dyrektorom i Wicedyrektorom jednostek oświatowych za zorganizowanie bardzo uroczystego spotkania.

Kierownik ZOSIP
Bożena Sobocińska