Spotkanie Zespołów Regionalnych Gminy Wilamowice

9 stycznia 2016 r. odbyło się Spotkanie Zespołów Regionalnych Gminy Wilamowice. Inicjatywa ta na stałe wpisała się w kalendarz spotkań kulturalnych i służy zacieśnianiu więzi wśród członków zespołów przy wspólnych rozmowach i tańcach.

W wydarzeniu brało udział blisko 200 osób z Zespołów Regionalnych działających na terenie Gminy Wilamowice. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Wilamowic Marian Trela wraz z małżonką, Zastępca Burmistrza Stanisław Gawlik, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Nycz z małżonką, przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Wilamowicach Dorota Wiewióra z mężem.
Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy oraz wspomnieniem Ś.P. Józefa Raka - akordeonisty i kierownika muzycznego Zespołu Regionalnego "Echo", którego pożegnaliśmy 7 stycznia. Po chwili zadumy i odczytaniu wiersza autorstwa Ś.P. Józefa wszyscy wspólnie zasiedli do posiłku. Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych, zebrani bawili się przy muzyce granej przez zespół "Tu i Teraz".
Dzięki tak licznej frekwencji, a także dużej grupie dzieci i młodzieży mamy pewność, że tradycja naszego regionu będzie kontynuowana przez następne lata, a Zespoły Regionalne coraz chętniej będą podejmować wspólne działania na rzecz promocji Gminy, pokazując przy tym swoje umiejętności i posiadany talent.
Na zakończenie składamy podziękowania Urzędowi Gminy, Radzie Miejskiej, Bankowi Spółdzielczemu w Wilamowicach oraz Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Wilamowicach za wsparcie merytoryczne oraz finansowe tego przedsięwzięcia.

AW

Fotogaleria: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/spotkanie-zespo-w-regionalnych-gminy-wilamowice-2016