Get Adobe Flash player

STACJA WOLNOŚĆ

Wersja do wydruku

„Przyszłość ma swoje korzenie w przeszłości”

W dniu 8 listopada uczniowie ZS w Wilamowicach obejrzeli program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów z okazji Narodowego Świeta Niepodległości pt.: "Stacja Wolność”.

Tegoroczny pomysł przedstawienia wiązał się ściśle z przytoczonym wyżej mottem. Stąd na scenie pojawili się kosmici - mieszkańcy fikcyjnej planety Termorii, którzy poznawali historię naszej ojczyzny, by nauczyć się patriotyzmu i demokracji. W swej nietypowej podróży w czasie i przestrzeni odwiedzili wirtualne muzeum. Była to zarówno dla młodzieży, jak i Termorian lekcja historii Polski i odpowiedzialności za losy świata. Dlatego stroje „kosmiczne”zostały przygotowane przez uczniów z surowców wtórnych. Faktem jest bowiem, iż dbałość o nasze środowisko to jeden z przejawów współczesnego patriotyzmu.

Podczas szkolnej uroczystości odśpiewaliśmy hymn państwowy, czym włączyliśmy się do kolejnej edycji programu: „Niepodległa do Hymnu”.

Program artystyczny „Stacja Wolność” został przedstawiony jeszcze raz w dniu 11 listopada 2019 roku mieszkańcom Wilamowic podczas środowiskowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym miasteczku.

 

    

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika