Get Adobe Flash player

Startujemy z Akcją Lato!

Wersja do wydruku

12 lipca br. dzieci z gminy Wilamowice pod opieką pań z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach wybrały się do Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu.

Swoje zwiedzenie rozpoczęli w sali ekspozycyjnej, gdzie weszli do łodzi i z niej wysłuchali prelekcji o morskich zwierzętach. Pan Bartosz Czader niebywale interesująco opowiadał o wszystkich eksponatach znajdujących się w Muzeum, a także o żywych okazach, które dzieci mogły podziwiać, a niektóre z nich nawet dotknąć! Największym zainteresowaniem cieszyły się żywe motyle w nowo wybudowanej Motylarni. Wizyta w Muzeum okazała się doskonałą lekcją biologii i ekologii, każdy mógł dowiedzieć się czegoś nowego. Ta wizyta na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Jednak uczestnicy wyjazdu nie poprzestali jedynie na tym, kolejnym punktem wycieczki była Tężnia Solankowa i znajdujący się przy niej plac zabaw, a na zakończenie długo wyczekiwana wizyta w McDonald’s.

Zdjęcia z wycieczki dostępne w galerii M-GOK: 
https://mgok.wilamowice.pl/tresc/muzeum-fauny-i-flory

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

15 lipca został zorganizowany wyjazd do kina w Domu Kultury w Kętach. Bajka, na którą wybrały się dzieci to „Raya i ostatni smok”, opowiada ona o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić nadzieję i ład w jej świecie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały seans tej bajki z przepięknym morałem, następnie wszyscy wrócili szczęśliwi do domu.

  

AK

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika