Get Adobe Flash player

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW Z PISARZOWIC

Wersja do wydruku

Ostatnie dwa lata były smutnym czasem dla sportu szkolnego. Przez epidemię koronawirusa zamknięto areny sportowe oraz odwołano większość zawodów międzyszkolnych, dlatego cieszymy się, że w tym roku wszystko wróciło do normy i mogliśmy przystąpić do współzawodnictwa sportowego.

Kończący się rok szkolny 2021/2022 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, pod względem sukcesów sportowych, może uznać za wyjątkowo udany. Nasi uczniowie uczestniczyli w praktycznie wszystkich zawodach gminnych organizowanych zgodnie z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego. Liczne zwycięstwa dały im awans na szczebel powiatowy, gdzie osiągnęli wiele wartościowych wyników. W sumie w finałach powiatowych Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży zdobyli aż 9 medali (3 złote, 1 srebrny, 5 brązowych).

Wygrywając rywalizację w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt młodszych oraz piłce ręcznej chłopców młodszych (roczniki 2009 i młodsi) i starszych (roczniki 2007 i 2008) uzyskali prawo do reprezentowania powiatu bielskiego w zawodach rejonowych. Na tym etapie rozgrywek uczniowie z Pisarzowic również nie znaleźli swoich pogromców. Zwycięstwa ze szkołami z powiatu żywieckiego i Bielska-Białej dało im awans na szczebel wojewódzki.  

Finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych, który odbył się w Konopiskach pod Częstochową, był dla dziewcząt z Pisarzowic ogromnym przeżyciem. Rywalizacja z uczennicami klas sportowych oraz Szkół Mistrzostwa Sportowego zakończyła się zdobyciem XIII miejsca na 16 startujących drużyn. Dla młodych, nie trenujących nigdzie dziewcząt naszej szkoły, rywalizacja z najlepszymi sztafetami województwa śląskiego była dużym sukcesem. Szkołę z Pisarzowic reprezentowały: Julia Gąsiorek, Inga Marcinkiewicz, Katarzyna Stokłosa (wszystkie rocznik 2011!) Zofia Antosz, Kornelia Kobielska, Katarzyna Willmann oraz Emilia Tatoń.

Dla naszych piłkarzy ręcznych kolejnym etapem rywalizacji był półfinał wojewódzki. Chłopcy z roczników 2007-2008 po awans do finału udali się do Raciborza. W pierwszym meczu pokonali SP w Żorach, ale niestety w decydującym meczu musieli uznać wyższość rywali z SP Piece i cały turniej zakończyli na II miejscu (miejsca 5-8 w klasyfikacji wojewódzkiej). Skład drużyny: Jakub Flisiuk, Jakub Kępka, Tymoteusz Trembla, Dawid Kulak, Kacper Smolarski, Wiktor Bartosik, Dawid Grajny, Szymon Korczyk, Norbert Zioło, Michał Biel, Dominik Trela, Karol Lin.

Więcej szczęścia mieli nasi młodsi piłkarze ręczni z roczników 2009 i młodsi. W turnieju półfinałowym, który rozegrali we własnej hali zwyciężyli we wszystkich meczach, dzięki czemu znaleźli się wśród 4 najlepszych szkół województwa śląskiego w piłce ręcznej. Zawody finałowe odbyły się 2 czerwca w Katowicach. Patrząc na skład finału (trzy drużyny grające w lidze śląskiej), zdobycie medalu wydawało się misją niemożliwą do wykonania. Tym bardziej, że nie dopisało im szczęście w trakcie losowania i w półfinale trafili na klubowego mistrza śląska w tej kategorii wiekowej – Szkołę Mistrzostwa Sportowego z Zabrza. Porażka sprawiła, że pozostała jeszcze walka o brąz. W meczu o 3 miejsce chłopaki z Pisarzowic zagrali rewelacyjnie, pokonali grających na co dzień w lidze śląskiej przeciwników i zdobyli upragniony medal finału wojewódzkiego! Dodatkowo najlepszym strzelcem całych zawodów został Jan Cyran. Oprócz niego naszą szkołę reprezentowali: Fabian Trznadel, Michał Michalski, Mikołaj Jędrak, Marcin Gacek, Jakub Zemanek, Karol Piłot, Filip Chmielniak, Bartłomiej Gryzełko, Mateusz Koziana, Adam Pytel.

Warto dodać, że każdy kolejny rok zawodów szkolnych przynosi coraz wyższy poziom współzawodnictwa sportowego. W wielu szkołach funkcjonują klasy sportowe. Coraz więcej szkół specjalizuje się w określonych dyscyplinach sportowych. Dla młodych uczniów z Pisarzowic wyniki osiągnięte w tym roku szkolnym są więc ogromnym sukcesem.

Dzięki wynikom sportowym osiągniętym przez naszych uczniów, wywalczyliśmy II miejsce w klasyfikacji Igrzysk Dzieci oraz V miejsce w klasyfikacji Igrzysk Młodzieży (zabrakło 2 punktów do 2 miejsca) we współzawodnictwie Szkół Podstawowych w powiecie bielskim. Zdobyte wśród 43 sklasyfikowanych szkół miejsca potwierdzają, że w Pisarzowicach mamy wielu utalentowanych sportowców, którzy we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego (Joanna Konior, Markiel Paulina, Magdalena Susz, Krzysztof Łoboz, Kinio Gabriel) są w stanie skutecznie i godnie reprezentować swoją miejscowość w rozgrywkach szkolnych na różnych jej etapach. Dziękujemy młodym sportowcom za wytrwałość, zaangażowanie i pracę, którą wykonaliście w tym roku szkolnym. Życzymy również dalszych sukcesów sportowych!


 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika