Get Adobe Flash player

„SUPER BABACIA, SUPER DZIADEK”

Wersja do wydruku

W czwartek 12 stycznia 2023 r. o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Starej Wsi odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy I „a” i I „b” oraz przedszkolaki z grupy V i VI wraz ze swoimi wychowawczyniami. Babcie i dziadkowie z radością odpowiedzieli na zaproszenie wnucząt i zaszczycili swą liczną obecnością spotkanie. W murach szkoły powitały gości dyrektor ZSP Dorota Ćwiertnia oraz wicedyrektor ZSP Danuta Noworyta.

Mali aktorzy zaprosili ukochane babcie i wspaniałych dziadków na wspomnieniowo-muzyczny rejs statkiem przez lata dzieciństwa, szkoły, młodości aż po wiek dojrzały. W programie nie zabrakło akcentów humorystycznych. Piękna dekoracja odzwierciedlała treść przedstawienia. Na wstępie przedszkolaki z grupy V i VI wzruszającymi słowami wierszy określali ciepłe relacje jakie łączą ich z babcią i dziadkiem. Następnie „marynarze” z kl. I „a” piosenką „Parostatek” porwali gości w rejs statkiem przez kolejne etapy życia. I tak o dzieciństwie opowiedziała piosenka pt. „Kiedy babcia była mała” w wykonaniu przedszkolaków z grupy V  . W czasie lat szkolnych dziadków królował przebój zespołu Czerwone gitary „Kto za Tobą w szkole ganiał” i tę właśnie piosenkę zaproszeni goście wspólnie zaśpiewali. Lata młodości przypomnieli uczniowie kl.I „b” piękną aranżacją piosenki „Ktoś mnie pokochał” i wykonaniem skocznego rock and rolla. Następnie przedszkolaki z grupy VI zatańczyli do piosenki „Wesoła rodzinka”, a już wiek dojrzały to nic innego tylko „Czterdziestolatek” w wykonaniu uczniów kl. I „a”.

Na zakończenie nadszedł czas na wzruszające życzenia i piosenkę „Super Babcia, super Dziadek”, w której dzieci radośnie wykrzyczały dziadkom, że są dla nich przyjaciółmi, którzy malują ich świat pięknymi kolorami. Na zakończenie babcie i dziadkowie otrzymali piernikowe serduszka przygotowane przez dzieci.

Jedną z ról szkoły jest pokazanie dzieciom jak ważne jest pielęgnowanie tradycji. Nic lepiej tego nie odzwierciedla jak wielopokoleniowe spotkania, na których mówi się o wzajemnej miłości wnuków i dziadków i tę miłość widać na twarzach bliskich sobie osób.

Spotkania integrują też nauczycieli, rodziców i organizacje wiejskie. Bardzo dziękujemy mamom za pyszne ciasta i przygotowanie poczęstunku dla gości, paniom z KGW za wypożyczenie naczyń, a Radzie Sołeckiej za wypożyczenie stołów i ławek.

Bogusława Kóska
Marta Nikiel

IMG-20230112-WA0021.jpg

IMG-20230112-WA0044.jpg

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika