Get Adobe Flash player

„Szkolne przygody gangu Fajniaków” Program edukacyjny realizowany w Przedszkolu Publicznym w Dankowicach

Wersja do wydruku

„Chroniąc przyrodę - chronimy człowieka” - to hasło nabiera z każdym dniem ostrości, staje się oczywiste dla każdego myślącego człowieka nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Jednym z kierunków działania jest potrzeba powszechnej edukacji ekologicznej społeczeństwa.

Aktywny kontakt z przyrodą pozwala wykształcić u dziecka właściwy stosunek do wszystkiego, co żywe, stopniowo doprowadzając do zrozumienia przez nie stanowiska i roli człowieka w przyrodzie.

Te nader ważne problemy są istotą poczynań w moim przedszkolu. Już od kilku lat realizujemy programy edukacji ekologicznej. Optymalizacja działania pedagogicznego jest czynnikiem dominującym w kształtowaniu wszechstronnego rozwoju dziecka w toku jego własnej aktywności podczas bezpośrednich kontaktów z otaczającym światem. Dzieci bezustannie wzbogacają swój zakres wiedzy i umiejętności poprzez samodzielne doświadczenia i odkrywania. Rozumienie znaczenia podstawowych czynników takich jak: słońce, powietrze, ziemia i woda dla życia każdego organizmu na naszej planecie jest punktem wyjścia w edukacji ekologicznej.

W tym roku szkolnym nasze przedszkole zrealizowało program edukacyjny „Szkolne przygody gangu Fajniaków” oraz wzięło udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sieć sklepów „Biedronka”. Wraz z Fajniakami pokazywaliśmy dzieciom magię natury, ucząc wrażliwości ekologicznej i troski o środowisko. Poznając kolejne przygody Fajniaków dzieci miały pole do kreacji i eksperymentowania. Zajęcia miały charakter praktyczny, stworzyły one możliwość poznania przez zabawę czterech żywiołów natury: wodę, powietrze, ogień i ziemię a także zaszczepić wśród dzieci pasję do ekologii. W konkursie wzięło udział 2144 placówek oświatowych, z których czterysta zdobyło nagrodę, w tym nasze przedszkole. Nagrodę otrzymaliśmy za realizację modułu: „Ziemia”. Doceniono nas za kreatywność w przygotowaniu zajęć i prac plastycznych, innowacyjne podejście do tematu oraz wysoki poziom realizacji.

Dzieci otrzymały maskotki, magiczne ołówki do posadzenia w doniczce oraz dyplomy.                     

Danuta NoworytaGaleria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika