Get Adobe Flash player

Targi edukacyjne w Gimnazjum w Wilamowicach

Wersja do wydruku

Od trzech lat organizujemy w naszym Gimnazjum Targi Edukacyjne, których celem jest przybliżenie uczniom wiedzy na temat szkół średnich w naszej okolicy, ich kierunków kształcenia w danym roku szkolnym, liczby planowanych oddziałów i zasad rekrutacji.

Targi pozwalają także na ukierunkowanie dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Impreza ta poszerza zakres działań podejmowanych w szkole w ramach preorientacji zawodowej. Targi odbywały się zawsze w marcu – w dniu zebrań rodziców z wychowawcami, gdyż adresowane były również dla rodziców uczniów Gimnazjum, aby ułatwić rozmowy o wyborze szkoły, ale i podjęcie decyzji o kierunkach dalszego kształcenia. W imprezie co roku uczestniczyli przedstawiciele 25-30 szkół średnich i zawodowych z Bielska – Białej, Kęt, Brzeszcz i Oświęcimia.
Targi zapewniły uczniom i ich rodzicom bezpośredni kontakt z przedstawicielami szkół, którzy często są naszymi absolwentami i chętnie dzielą się swoimi radami i spostrzeżeniami.
Każda szkoła miała przygotowane stanowisko wystawowe na sali gimnastycznej oraz czas na prezentację szkoły. Uczniowie i rodzice odwiedzali stoiska, otrzymywali materiały informacyjne i uzyskiwali odpowiedzi na pytania i wątpliwości.
Szkoły przedstawiały swoje oferty w różnych formach – od udostępniania kronik szkolnych, poprzez prezentacje multimedialne, plakaty, aż po pokazy taneczne, sztuk walki, wyrobów gastronomicznych oraz innych symboli wielu ciekawych zawodów.
Szczególną uwagę należy poświęcić przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkim uczniom, którzy pomagali przy organizacji całego przedsięwzięcia. Uczniowie koordynowali przebieg najważniejszych etapów spotkania, prowadzili stoisko informacyjne, pomagali w bufecie.

Organizatorzy:
Dyrekcja ZS w Wilamowicach,
nauczyciele oraz pedagodzy szkolni.

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika