Get Adobe Flash player

Turniej o Puchar Burmistrza Wilamowice z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości

Wersja do wydruku

Pomysł świętowania rocznicy odzyskania niepodległości na sportowo zrodził się 8 lat temu. Od 2012 roku w Starej Wsi rywalizację sportową zaczynamy od odśpiewania hymnu państwowego. W zawodach uczestniczy głównie młodzież z naszej gminy. W turnieju „Open” biorą udział zawodnicy z całego województwa.

Są w śród nich również „starsi panowie”, którzy zdają się nie dostrzegać upływającego czasu i dzielnie stawiają opór młodzieży. Organizatorami zawodów są TKKF Victoria Stara Wieś i Pasja Dankowice wspierane przez władze naszej gminy. Co roku burmistrz Wilamowic stara się odwiedzić naszą imprezę.

9 listopada 2019 grupa 26 dzieciaków mogła odebrać od niego pamiątkowe medale. Najlepsi wrócili do domu z pięknymi pucharami. Wśród najmłodszych zwyciężył Paweł Zarębski przed Mikołajem Pokładnikiem i Dawidem Kudłacikiem. W rywalizacji dziewczynek najlepsza okazała się Justyna Antos przed Niną Drewniak i Kingą Markiel. W kategorii kadetów puchary zdobyli Szymon Foltan, Jan Bieroński i Bartłomiej Pokładnik. Najlepszą wśród kadetek okazała się Daria Foltan, która wyprzedziła Justynę Antos i Ninę Drewniak. Seniorzy musieli uznać wyższość Piotra Pudy, który w finale pokonał Rafała Mertę. Trzecim w tej kategorii był Dariusz Kubinek.

Zapraszamy na następne turnieje. Informacje o nich można znaleźć na stronach internetowych naszych klubów: TKKF Victoria Stara Wieś http://staralites2.blogspot.com oraz TKKF Pasja Dankowice http://tkkf-pasja.dankowice.pl/

ZACh

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika