Get Adobe Flash player

Uroczyste wręczenie umowy o dofinansowanie projektu ,,ROZWÓJ EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ W GMINIE WILAMOWICE”

Wersja do wydruku

W dniu 3 marca 2020 r. podczas uroczystości w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach odbyło się wręczenie umowy dotyczącej realizacji projektu ,,Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Wilamowice”. Z rąk Pana Jakuba Chełstowskiego – Marszałka Województwa Śląskiego oraz Pani Izabeli Domogały – Członkini Zarządu Województwa Śląskiego w imieniu Pana Mariana Treli Burmistrza Wilamowic umowę odebrała Pani Edyta Chrobak – księgowa projektu.

Celem projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Wilamowice dla 50 nowoprzyjętych dzieci, w tym 27 dziewczynek.

Projekt realizowany jest w Przedszkolu Publicznym w Pisarzowicach oraz w Przedszkolu Publicznym w Wilamowicach.

1 września 2019r. zatrudniono 4 nauczycielki wychowania przedszkolnego i 3 pracowników obsługi. Projekt realizowany jest od 1 lipca 2019r. do 31 sierpnia 2020r.

Jego wartość to: 865 386,25 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej: 735 578,31 zł.

Przedszkola wyposażone i doposażone zostały już w pomoce dydaktyczne, nowoczesny sprzęt i materiały, a pomieszczenia szkoły w Wilamowicach i LKS w Pisarzowicach zaadaptowane na potrzeby sal zajęć dla dzieci. Doskonalone są też umiejętności i kompetencje zawodowe 15 nauczycieli pracujących w dwóch przedszkolach, do których jest skierowany projekt.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 dla poddziałania: Wzrost upowszechnienie wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

Marszałek Województwa Śląskiego wręczając pogratulował Gminie Wilamowice wielskiego sukcesu.

Anna Góra – ZOSiP W-ce

Cała relacja na: https://slaskie.pl/content/wojewodztwo-slaskie-wspiera-przedszkola

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika