Get Adobe Flash player

V Gminny Rajd Rowerowy za nami

Wersja do wydruku

W dniu 21 czerwca, przy niezbyt sprzyjającej aurze, na terenie LKS "Pionier" Pisarzowice zebrało się ok. 260 osób, by wystartować w V Gminnym Rajdzie Rowerowy pod patronatem Burmistrza Mariana Treli.

O godz. 10.00 przy dopingującej nas Orkiestrze Dętej wyruszyliśmy z Pisarzowic. Po przejechaniu ok. 16 kilometrów dotarliśmy na półmetek w Starej Wsi. Tutaj przywitało nas słońce. Panie z Koła Gospodyń wraz z sołtys Edytą Nycz zadbały o to, by każdy mógł się posilić. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta ze Starej Wsi, do której tańczyły grupy mażoretek Gracja i Gracjanki. Po 45-minutowym postoju wyruszyliśmy dalej. Niestety dobra passa się skończyła i Dankowice przywitały nas strugami rzęsistego deszczu. Na stadion LKS "Pasjonat" dotarliśmy zmęczeni i przemoczeni, ale i dumni z tego, że dotrwaliśmy do końca. Na mecie odbyło się losowanie nagrody głównej – roweru – ufundowanego przez Starostę Bielskiego Andrzeja Płonkę. Wręczono również statuetki dla Najmłodszych Uczestników Rajdu jadących w foteliku oraz samodzielnie, a także dla Najstarszych Uczestników Rajdu. Przeprowadzono przy pomocy działaczy z TKKF w Dankowicach szereg konkurencji sportowych dla najmłodszych. Drugim sponsorem naszego rajdu był Bank Spółdzielczy w Wilamowicach z prezesem Tomaszem Królicki na czele, nie zabrakło więc sprawdzianu wiedzy wśród dzieci na temat naszego sponsora. Nagrody w postaci plecaków wywołały uśmiech na twarzach zwycięzców. Na zakończenie można było obejrzeć zmagania młodych piłkarzy w Gminnym Piłkarskim Turnieju „Żaków” Rocznik 2004 i młodsi rozgrywanym na płycie boiska LKS „Pasjonat”.
Myślę, że uczestnicy mogą być dumni z przejechania całej, niełatwej trasy i mam nadzieję, że za rok znów będzie nas jeszcze więcej. 

GR

Zdjęcia z wydarzenia: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/v-gminny-rajd-rowerowy

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika