V posiedzenie Miedzyszkolnego Sejmiku Samorządów Uczniowskich Gminy Wilamowice w Szkole Podstawowej w Dankowicach

Posiedzenie odbyło się 16 stycznia 2015 r. Jego tematem było spotkanie z ciekawymi ludźmi. Ciekawych ludzi nie trzeba szukać daleko. Mogą nimi być zwyczajne postacie z lokalnego środowiska, które maja jakieś szczególne pasje, zainteresowania. Na uwagę zasługują Ci, którzy te pasje rozwijają i dzielą się nimi z innymi. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprosił cztery takie osoby, będące mieszkańcami Dankowic.

Byli to: Jadwiga Piłot, Anna Kamińska, Agnieszka Berezowska, Remigiusz Prochowski. Po części oficjalnej i prezentacji zaproszonych osób, zostały przeprowadzone warsztaty, na które uczniowie zapisywali się według własnych zainteresowań. I tak J.Piłot poprowadziła warsztaty z malowania na szkle.
A. Berezowska pokazała, jak wykonać przedmioty z gliny, w tym wypadku były to maski karnawałowe. A. Kamińska uczyła wykonania kwiatów z krepiny. R. Prochowski zabrał zainteresowanych uczniów do swojej pracowni poligraficznej, gdzie pokazał techniki wykonywania i obróbki zdjęć komputerowych.
Wszyscy uczestnicy zabrali ze sobą wytwory swojej pracy: kwiaty, obrazy, maski i zdjęcia. Na dolnym korytarzu naszej szkoły uczniowie przygotowali wystawę prac zaproszonych osób, a dodatkowo swoją biżuterię ze srebra i koralików udostępniła na wystawę Dyrektor Dorota Foltan.
Dziękujemy wszystkim za przyjęcie naszego zaproszenia i bezinteresowne zaangażowanie w przeprowadzone zajęcia, które wszystkim bardzo się podobały.

Anna Danek