VII Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich Podbeskidzia w Grojcu

17 stycznia 2016 r. w sali widowiskowej Domu Ludowego w Grojcu odbył się VII Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich Podbeskidzia.

Ideą tegoż przeglądu było propagowanie tradycji noworocznego śpiewania kolęd i pastorałek oraz upowszechnianie tradycji amatorskiego ruchu artystycznego jako ważnego czynnika kulturotwórczego. Podczas przeglądu wspomniano, iż rok 2016 jest Wielkim Świętem Kół Gospodyń Wiejskich, gdyż Koła w Polsce obchodzić będą 150 lat swego istnienia.
Organizatorami tegorocznego Przeglądu był Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku - Białej z panią Prezes Danutą Kożusznik, Powiat Oświęcimski, Gmina Oświęcim, Ośrodek Kultury i Rekreacji Gminy Oświęcim. Patronat honorowy pełnił Starosta Oświęcimski i Wójt Gminy Oświęcim. Nie zabrakło przedstawicieli samorządów lokalnych.
Podczas spotkania wykonawcy zaprezentowali przepiękne kolędy i pastorałki oraz scenki jasełkowe. Aranżacja i wykonane poszczególnych utworów dostarczyły wszystkim zebranym na sali wiele wzruszeń i radości jak i wspólne kolędowanie. Na tymże Przeglądzie brały udział Zespoły z naszej Gminy Wilamowice: Zespół Regionalny „Zasolanie” z Zasola Bielańskiego, Zespół „Echo” z Hecznarowic i Zespół Regionalny „Pisarzowianki” z Pisarzowic.
Na zakończenie każdy zespół otrzymał dyplom, pamiątkę oraz suveniry między innymi od redakcji "Moje KGW", którą reprezentowała redaktor naczelna pani Ewa Łusiak. Nie zabrakło też gorących podziękowań za udział w przeglądzie i pysznego poczęstunku przygotowanego przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Grojcu.
Zespół Regionalny "Pisarzowianki" jak i pozostałe Zespoły z Gminy Wilamowice dziękują bardzo gorąco wszystkim organizatorom za umożliwienie występu na oświęcimskiej ziemi i scenie Domu Ludowego w Grojcu, a zebranym gościom i uczestnikom za tak wspaniałe przeżycia i wspólne kolędowanie.

Cecylia Puzoń - Kierownik
Zespołu Regionalnego "Pisarzowianki"