VII PUCHAR BURMISTRZA WILAMOWIC W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE

W dniu 9 lutego 2022 r. na osnutym mgłą stoku ŻAR w Międzybrodziu Żywieckim odbyły się po raz VII zawody narciarsko-snowboardowe o Puchar Burmistrza Wilamowic dla uczniów.
Zawody znakomicie zorganizował i przeprowadził Pan Szymon Szymański – koordynator sportu szkolnego, ze wsparciem nauczycieli wychowania fizycznego, rodziców i pracowników ZOSIP.
W zawodach wzięło udział blisko 60 zawodników i zawodniczek z 5 szkół podstawowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za uczestnictwo, a zdobywcy miejsc na podium otrzymali także medale. Mistrzowie w każdej kategorii zdobyli Puchar Burmistrza Wilamowic.

Klasyfikacja pucharowa:

• Puchar Burmistrza w kategorii uczniów klas I-III zdobył Jakub Nikiel z SP Wilamowice.
  • Puchar Burmistrza w kategorii dziewcząt klas IV-VI zdobyła Karolina Więzik z SP Hecznarowice.
  • Puchar Burmistrza w kategorii chłopców klas IV-VI zdobył Kamil Rozner z SP Pisarzowice.
  • Puchar Burmistrza w kategorii dziewcząt klas VII-VIII zdobyła Lena Merta z SP Hecznarowice.
  • Puchar Burmistrza w kategorii chłopców klas VII-VIII zdobył Tomasz Gałuszka z SP Dankowice.

Klasyfikacja medalowa:
1. kategoria uczniów klas I-III:
złoty medal- JAKUB NIKIEL - WILAMOWICE
srebrny medal- STANISŁAW DUDA - WILAMOWICE
brązowy medal- HANNA CIS - WILAMOWICE
2. kategoria dziewcząt klas IV-VI:
złoty medal- KAROLINA WIĘZIK - HECZNAROWICE
srebrny medal- HANNA BŁASZCZAK – STARA WIEŚ
brązowy medal- LILIANNA MIESZCZAK - HECZNAROWICE
3. kategoria dziewcząt klas VII-VIIII:
złoty medal- LENA MERTA - HECZNAROWICE
srebrny medal- KLAUDIA OLEARCZYK - PISARZOWICE
brązowy medal- MATYLDA MILCZYŃSKA - DANKOWICE
4. kategoria chłopców klas IV-VI:
złoty medal- KAMIL ROZNER - PISARZOWICE
srebrny medal- JAKUB TATOŃ - HECZNAROWICE
brązowy medal- MIKOŁAJ STACHURA - WILAMOWICE
5. kategoria chłopców klas VII-VIII:
złoty medal- TOMASZ GAŁUSZKA - DANKOWICE
srebrny medal- TOMASZ BABIUCH - HECZNAROWICE
brązowy medal- FILIP JAKUBIEC – PISARZOWICE.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia przedstawiamy w załączeniu.
Zawody przebiegły w znakomitej, sportowej atmosferze, zgodnej z zasadami fair play, z zachowaniem przepisów bezpieczeństwa oraz wytycznych GIS, MZ i MEiN.
Bardzo dziękujemy Panu Marianowi Treli za objęcie patronatem zawodów oraz ufundowanie pucharów, medali i dyplomów. Podziękowania kierujemy także do wszystkich uczestników zawodów i ich rodziców. Gratulujemy mistrzom, medalistom i wszystkim uczestnikom wspaniałych umiejętności narciarskich, znakomitych wyników, sportowej postawy, szlachetnego współzawodnictwa i wysokiej kultury osobistej. Dziękujemy organizatorom i współorganizatorom
VII Pucharu Burmistrza. Jesteśmy pełni nadziei na kolejne spotkania na stokach narciarskich.

Kierownik ZOSIP
Bożena Sobocińska

WILAMOWICE, 10 LUTEGO 2022 R.

Galeria zdjęć: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/vii-puchar-burmistrza-wilamowic-w-narciarstwie-alpejskim-i-snowboardzie