Warsztaty tworzenia wieńca dożynkowego na tegoroczne dożynki parafialne w Pisarzowicach

Namacalny dowód działalności Gminnego Centrum Działań Twórczych w Pisarzowicach to przepiękny wieniec dożynkowy AD 2020 wykonany przy wsparciu finansowym Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach. Powstał wspólnie z członkiniami KGW-ST i pań z CAFE ART.

A zaczęło się tak........panie wraz z młodzieżą w czerwcu ścinały zboże, które suszyło się ponad 3 miesiące. Następnie przez trzy dni trwały warsztaty tworzenia wieńca dożynkowego pod czujnym okiem projektantki i przy jej ogromnej pomocy, oczywiście p. Urszuli Kucharskiej. Stelaż wykonał jak co rok p. Zbigniew Barabasz. Zostałyśmy ugoszczone pysznościami przygotowanymi państwa Ilonę i Stanisława Pudełko, więc praca ta mogła trwać bez końca, lecz przecież zbliżał się termin naszych dożynek parafialnych. Po trzech dniach dzieło zostało dopieszczone i ukończone. Kolejna relacja będzie już z dożynek.

Zdjęcia z warsztatów: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/warsztaty-tworzenia-wie-ca-do-ynkowego-na-tegoroczne-do-ynki-parafialne-w-pisarzowicach