Wernisaż wystawy "Śladem pędzla i dłuta"

8 lipca br. w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej miał miejsce wernisaż wystawy zatytułowanej „Śladem pędzla i dłuta” artystów malarzy i rzeźbiarzy z Gminy Wilamowice.

Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor Bogdan Kocurek, który opowiedział o początkach planowania tego przedsięwzięcia, a także przypomniał wcześniejsze wystawy poświęcone wówczas postaci naszego świętego rodaka Abpa. Józefa Bilczewskiego. Następnie głos zabrał opiekun grupy artystów, radny i zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Władysław Carbol. Przybliżył on historię założenia grupy, jej skład oraz opowiedział o działalności, zarówno tej w formie plenerów i warsztatów, jak również największych osiągnięć takich jak wydanie książki, czy też ekspozycje twórczości w postaci wystaw stałych na terenie gminy Wilamowice, a także za granicą w miastach partnerskich. Po podziękowaniach dla wszystkich, którzy przyczynili się do rozwoju grupy oraz dla dyrektora Książnicy Beskidzkiej za możliwość zorganizowania tej wyjątkowej wystawy, wszyscy zebrani mogli w przyjemnej atmosferze przystąpić o do oglądania prac wymieniając się spostrzeżeniami na temat techniki, gamy barw, czy też faktury prezentowanych obrazów.
Wystawa eksponowana będzie do 31 lipca 2015 r., już dziś serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia i zapoznania się z twórczością naszej utalentowanej grupy artystów.

AW

Zdjecia z wernisażu dostępne w naszej galerii: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/wernisa-wystawy-ladem-p-dzla-i-d-uta