Get Adobe Flash player

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z FUNDACJĄ

Wersja do wydruku

Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Pisarzowicach odbywają się tradycyjne przedświąteczne spotkania, w których uczestniczą podopieczni Fundacji „Krzyż Dziecka”, młodzież szkolna oraz władze gminne i lokalne. Takie spotkanie odbyło się także 31 marca 2015 roku. Gościem honorowym i głównym punktem programu był dwukrotny zdobywca brązowego medalu olimpijskiego, wielokrotny Mistrz Europy i Polski w kajakarstwie - Pan Grzegorz Kotowicz.

Pan Grzegorz Kotowicz podczas spotkania przybliżył nam swoją postać jako sportowca i w interesujący sposób opowiadał o swoich początkach w sporcie. Wszystkim zgromadzonym na spotkaniu opowiadał ciekawe historie, które spotkały go podczas 18-letniej kariery sportowej. Nasz Gość zdradził dzieciom tajemnicę swojego sukcesu,  mówiąc: „wystarczy tylko w to mocno wierzyć i zakochać się w ciężkiej pracy”. Podczas spotkania dzieci i ich opiekunowie zadawali Panu Grzegorzowi wiele pytań, a po wywiadzie chętnie pozowali do wspólnych zdjęć. Spotkanie nie obyło się również bez dodatkowych atrakcji. Dzieci mogły usiąść w ponad 5 metrowym kajaku, w którym nasz Gość przepłynął kilkadziesiąt kilometrów, a także otrzymać niepowtarzalny autograf.
Na końcu spotkania uczniowie klasy 4a rozdali podopiecznym Fundacji „Krzyż Dziecka”  paczki zakupione za pozyskane pieniądze z Firmy „Catlin Group” z Wrocławia. Młodzież nie zapomniała także o założycielach Fundacji. Złożyła na ich ręce podziękowanie w postaci samodzielnie wykonanego bukietu kwiatów. Uczniowie podziękowali za bezinteresowną pomoc, poświęcony czas osobom „słabszym” i potrzebującym oraz za to, że mogą brać przykład z ludzi o tak wielkim sercu.
Przygotowania do imprezy trwały wiele dni i wymagały ogromnego zaangażowania dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Widząc jednak zadowolone, uśmiechnięte i szczęśliwe twarze podopiecznych i opiekunów, wiemy, że wysiłek był wart zachodu.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego spotkania: uczniom, rodzicom klasy 4a, nauczycielom oraz Dyrekcji Szkoły. Tylko wspólna i zgodna praca pozwala organizować imprezy, na których wszyscy doskonale się bawią.

Konior Joanna

Zdjęcia z wydarzenia dostępne w galerii: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/wi-teczne-spotkanie-z-fundacj

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika