Get Adobe Flash player

Świętujemy Niepodległość w Szkole Podstawowej w Starej Wsi

Wersja do wydruku

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie mogliśmy się spotkać, by wspólnie świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wprawdzie aby zminimalizować ryzyko zachorowania, grono przyjaciół, którym bliska jest Ojczyzna, było i tym razem ograniczone, bo skupiało jedynie dzieci i młodzież szkolną, Proboszcza Starej Wsi, dyrekcję, nauczycieli i innych pracowników szkoły, ponadto przedstawicieli władz gminnych i wiejskich, jak również lokalnych organizacji. Niestety zabrakło pozostałych mieszkańców naszej wioski, a właśnie z tego przez wiele poprzednich lat byliśmy dumni. Mimo to odświętny charakter dnia, przystrojone w biało-czerwone barwy szkolne sale, galowe stroje wszystkich uczniów świadczyły o tym, że na dzień 10 listopada przypada wigilia naszego narodowego święta. W sali gimnastycznej starowiejskiej podstawówki odbyła się podniosła wieczornica w wykonaniu grupy recytatorskiej i szkolnego chóru, a także najmłodszych: przedszkolaków i dzieci z klas I-III. Zabrzmiały strofy naszych wieszczów narodowych, piosenki o miłości Ojczyzny i pieśni śpiewanie niegdyś przez patriotów walczących o przywrócenie Polski na mapy świata.

Następnego dnia, 11 listopada, wzięliśmy udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny, by Bogu zawierzyć jej wolność i pomyślność, po czym wszyscy, prowadzeni przez orkiestrę dętą OSP w Starej Wsi, a także poczty sztandarowe: szkoły, straży, górniczy i pszczelarski, udali się pod starowiejski krzyż powstańczy, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.

Serca rosną, kiedy w uroczystych obchodach Święta Niepodległości już nie przeszkadza ani niekorzystna sytuacja polityczna, ani zdrowotna w naszym narodzie.

Agata Mikołajczyk

Zdjęcia: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/wi-tujemy-niepodleg-o-w-szkole-podstawowej-w-starej-wsi

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika