Wizyta Doktora Davindera Singh Chhina – Szefa Departamentu Edukacji Punjab Cultural Promotion Council – Indie w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach

W dniach 29 czerwca – 2 lipca na zaproszenie pani dr Jolanty Danek – szefowej Zespołu „Cepelia Fil Wilamowice” gościliśmy pana Davindera Singh Chhina, Szefa Departamentu Edukacji, Kultury i Promocji Stanu Punjab w Indiach.

Naszego gościa poznaliśmy na Światowym Festiwalu Folklorystycznym w Stambule przed paru laty. Pan Davinder jest także organizatorem jednego z większych Międzynarodowych Festiwali Folklorystycznych w Indiach i przybył do nas z zaproszeniem dla zespołu „Cepelia Fil Wilamowice” na tenże festiwal. W trakcie jego pobytu zostało podpisane porozumienie o współpracy w zakresie wymiany kulturalnej pomiędzy władzami Gminy Wilamowice i Biurem Promocji Kultury Stanu Punjab w Indiach.

A.N.