Współpraca miast Wilamowice - Rajeckie Teplice

Końcem lutego w Rajeckich Teplicach na Słowacji odbyło się spotkanie dotyczące realizacji wielu wspólnych działań zaplanowanych na rok 2013. Miasto Wilamowice prezentowali dyrektor M-GOK Wilamowice Aleksander Nowak, instruktor ds. projektów unijnych Sabina Nycz oraz dyrektor Gimnazjum w Wilamowicach Mariola Dylewska - Mitoraj. Podczas wizyty omówione zostały poszczególne zadania, ustalono terminy spotkań oraz zaplanowano harmonogram działań.

Wspólnie zorganizowane przedsięwzięcia miałyby głownie polegać na  realizacji następujących działań:

- zorganizowanie wystawy malarstwa i rzeźby oraz pleneru i warsztatów fotograficznych w Rajeckich Teplicach dla artystów z Gminy Wilamowice (15-16 czerwiec)

- organizacja Biesiady w Hecznarowicach z programem artystycznym i wystawą malarstwa i rzeźby wykonaną w Rajeckich Teplicach (13-14 lipiec) z udziałem artystów i delegacji miasta Rajeckie Teplice

- udział zespołu regionalnego z Gminy Wilamowice w imprezie „Letne Slavnosti”  odbywającej się w Rajeckich Teplicach (20-21 lipiec)

- organizacja Rajdu Rowerowego po Gminie Wilamowice (8 wrzesień)

- wyjazd młodzieży gimnazjalnej z Wilamowic do Rajeckich Teplic (26-28 wrzesień)

- przyjazd młodzieży słowackiej do Wilamowic (17-19 październik)

Zadania te zostały zawarte we wniosku aplikacyjnym o przyznanie dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013. Ocena wniosków planowana jest na posiedzeniu Podkomitetu Monitorującego pod koniec kwietna br.