Wyjazd wielopokoleniowy na Ostrawa - Targi KREATIV wiosna 2019

W sobotni piękny dzień członkinie Koła Gospodyń Wiejskich - Strażniczki Tradycji z Pisarzowic wraz z mieszkańcami Pisarzowic, członkiniami i członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Akademii Seniora z Bielska-Białej oraz dziećmi i wnuczętami wybrali się do Ostrawy, stolicy kraju morawsko-śląskiego. Celem tego wyjazdu były Targi Kreativ wiosna 2019.

Wystawa Kreativ Spring to idealne miejsce do robienia dekoracji wielkanocnych na zbliżające się święta. Wnuczęta wielopokoleniowej grupy integracyjnej brały udział w warsztatach różnych technik artystycznych, między innymi filcowania, patyny, rzeźby, haftu, malowania na szkle i płótnie, EBRU, decoupage itd. Po zwiedzaniu straganów na dwóch piętrach (ponad 100 wystawców) z pięknymi dekoracjami wielkanocnymi i zrobionych zakupach, cała grupa udała się na spacer z przewodnikiem po mieście Ostrawie, zwiedzając zabytkowe obiekty z przełomu XIX i XX wieku. Po spacerze po mieście znanym z zabytków, techniki, zabawy i sztuki, kojarzonym z przemysłem ciężkim i wydobyciem węgla kamiennego, syci wrażeń i zrelaksowani uczestnicy wrócili szczęśliwie do swoich domów.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za umożliwienie wyjazdu naszym członkiniom Koła i mieszkańcom Pisarzowic.

Przewodnicząca KGW-ST
Cecylia Puzoń