Wyniki XXVII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach” dotyczące Zespołu Szkół w Wilamowicach

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mieszkam w Beskidach” od wielu lat zagościł w kalendarzu wydarzeń zarówno naszego przedszkola jak i szkoły. Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej.

Celem konkursu jest rozbudzenie i poszerzenie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań plastycznych ze szczególnym uchwyceniem folkloru, sztuki ludowej i pejzażu swojej Małej Beskidzkiej Ojczyzny. Kolejne edycje cieszą się ogromną popularnością, o czym świadczy ilość nadesłanych prac. Tym bardziej należy docenić fakt, iż mimo tak dużej konkurencji wielu naszych podopiecznych wśród przedszkolaków oraz uczniów klas młodszych i starszych zostało wyróżnionych w konkursie. Każdy z uczestników mierzy się ze swoimi umiejętnościami i możliwościami plastycznymi. Niejednokrotnie są i tacy, którzy z roku na rok próbują swoich możliwości i sukcesywnie rozwijają swoje pasje. Każdy, więc ma szanse wziąć udział w konkursie. Propozycje ze strony nauczycieli przedszkola i szkoły pozostają otwarte co roku jesienią.

Miło nam poinformować, że wśród kategorii można wyróżnić: wyklejankę, kolaż, rysunek, ceramikę-masy plastyczne, malarstwo na szkle, formy przestrzenne.

Laureaci Przedszkola:

I miejsca zdobyło sześcioro przedszkolaków w różnych kategoriach, II miejsca pięcioro, III miejsca - czworo uczestników i siedmioro otrzymało wyróżnienie.

Dodatkowo przedszkolne dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogą startować w specjalnie przygotowanej dla nich kategorii „Mama, Tata i Ja” i wspólnie z najbliższymi wykonać pracę plastyczną.

Kategoria „Mama, Tata i Ja”

W tym roku w kategorii tej rodzice wraz z dziećmi z naszego przedszkola zdobyli I miejsce, dwa II miejsca, jedno III miejsce oraz trzy wyróżnienia.

Kategoria uczniów klas I-III

Wśród laureatów I miejsca znalazło się troje uczniów, II miejsca - jeden uczeń, III miejsca troje uczniów i sześcioro wyróżnionych. Uczeń klasy II zdobył Nagrodę Specjalną Dyrektora Ośrodka Kultury w Świnnej.

Kategoria  uczniów klasa IV-VI

Należy pogratulować uczennicom I i II  miejsca, dwojgu uczniom za zdobycie III miejsca i czterem wyróżnionym.

Uczestników konkursu przygotowały panie nauczycielki z przedszkola oraz szkoły. Zainteresowanych bliższymi informacjami odsyłamy na stronę Zespołu Szkół oraz Przedszkola Publicznego w Wilamowicach. Wszystkim laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za godne reprezentowanie naszych placówek.

Małgorzata Chalcarz, Alina Kajta-Bożek