XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „SPORTOWCY CZYTAJĄ DZIECIOM” WYCHOWANIE PRZEZ SPORT I CZYTANIE

Tydzień czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. Kampanii Społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom–czytaj dziecku 20 minut dziennie-codziennie”.

Codzienne głośne czytanie dziecku jest skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, nauczenia poprawnej gramatyki i składni, a także doskonalenia mowy. Jest to również najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego.

W dniach od 1- 9 czerwca 2019 r. odbyło się na terenie Gminy Wilamowice, głośne czytanie bajek w placówkach oświatowych i kulturalnych – SZKOŁY, PRZEDSZKOLA oraz BIBLIOTEKI PUBLICZNE.

Jak co roku, do czytania zaproszono osoby znane w lokalnym środowisku. Byli to: Beata Nycz - Sołtys Hecznarowic, Andrzej Nycz - Sołtys Pisarzowic, Przedstawicieli Klubu Honorowych Dawców Krwi - Stanisław Moś i Stanisław Cieślak oraz bibliotekarze GBP Wilamowice.

GBP Wilamowice