Get Adobe Flash player

XXI Festiwal Kolęd i Pastorałek „Spotkanie z kolędą” im. Piotra Jakóbca w Bystrej

Wersja do wydruku

Nastrój świąteczny nadal trwa, a to między innymi dzięki śpiewom kolęd i pastorałek rozlegającym się w różnych miejscowościach naszego regionu.

Za sprawą głównego organizatora Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Spotkania z Kolędą” im. Piotra Jakóbca, którym jest Polski Związek Chórów i Orkiestr oddz. Bielsko-Biała, śpiew kolęd i pastorałek nie milknie i trwa nadal.

W tym roku kalendarzowym, dostosowując się do obostrzeń pandemii (przepisów sanitarnych) organizatorzy zorganizowali po raz dwudziesty pierwszy Festiwal „Spotkania z kolędą”, gdzie koncerty odbywały się w Kozach, Bystrej Krakowskiej, Mazańcowicach. Głównie w kościołach.

15 stycznia br. członkowie Zespołu Regionalnego „Pisarzowianki” wraz z akompaniatorem Jakubem Żemłą, wzięli udział po raz ósmy w Festiwalu. Tym razem zagościli do kościoła parafialnego pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej Krakowskiej. Wystąpiły również Chór z Porąbki „Zasolnica” (dyr. Barbara Gacek) i zespół ludowy z Jasienicy „Jasieniczanka” (instr. Maria Szubert). Po występach kolędnicy otrzymali wiązanki kwiatów oraz dyplomy i zostali zaproszeni przez panią Agnieszkę Sech-Brzóska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” w Bystrej, na poczęstunek i wspólne jeszcze kolędowanie.

Dziękujemy bardzo serdecznie za wspaniałą, radosną atmosferę, wspólne kolędowanie. Dziękujemy wszystkim organizatorom za wspaniale przygotowany XXI Festiwal Kolęd i Pastorałek, szczególne podziękowania kierujemy do pani Krystyny Fenik, która to  prowadziła cały koncert oraz pomaga od lat przy jego organizacji w Bystrej, zwłaszcza w tym roku kalendarzowym, w okresie nadal trwającej pandemii.

Organizatorem Festiwalu pod Honorowym Patronatem Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki w Bielsku-Białej byli Polski Związek Chórów i Orkiestr oddz. Bielsko-Biała oraz GOK w Bystrej „Promyk”.

Członkowie Z.R. „Pisarzowianki” serdecznie dziękują kierownikowi M-GOK w Wilamowicach panu Aleksandrowi Nowak za umożliwienie wyjazdu.

Kierownik Zespołu
C. Puzoń


Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika