Get Adobe Flash player

Z Pisarzowic do… Europy. „Baw się razem z nami” 2019

Wersja do wydruku

„Połączenie sił to początek. Pozostanie razem to postęp. Wspólna praca to sukces” – tymi słowami Pani Dyrektor Lidia Dziubek rozpoczęła tegoroczny piknik rodzinny „Baw się razem z nami” organizowany rokrocznie w Pisarzowicach.

Dyrekcja, Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i wspólnie przygotowali imprezę środowiskową oraz bogaty program artystyczny, którym wypełnione było upalne sobotnie popołudnie.

15 czerwca 2019 roku podczas „Baw się razem z nami” mieszkańcy Pisarzowic udali się w podróż po Europie, poznając kulturę, tradycję poszczególnych państw, a także smakując regionalnych potraw. Wszystko to działo się za sprawą prezentacji i stoisk stacjonarnych przygotowanych przez uczniów i ich wychowawców. Wędrówka rozpoczęła się od odśpiewania „Ody do radości”. Hymn Europejskiej w wykonaniu gimnazjalistek z naszej szkoły stał się wstępem do uhonorowania przez społeczność szkolną piętnastej rocznicy przystąpienia Polski do krajów Unii. Następnie uczniowie tańczyli, śpiewali i z zapałem opowiadali o państwach członkowskich. Wśród prezentacji znalazły się: popularny taniec „Belgijka”, włoska pizza i polskie babeczki serwowane przez dzieci ubrane w biel i czerwień.

Popołudnie uświetniły występy wokalne Mai Zamłyńskiej, Eweliny Dwornik i Karoliny Tatoń, a także układ taneczny przygotowany przez dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Dużym zainteresowaniem cieszył się również szkolny koncert talentów, w którym młodzi artyści prezentowali grę na takich instrumentach jak skrzypce, gitara czy saksofon.

Gromkimi brawami zakończyło się również przedstawienie pt. „Dzień Dobry TVN” przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Mileny Kozłowskiej. Młodzież rozbawiła publiczność, a gratulacjom wspaniałego występu nie było końca.

Tegoroczne „Baw się razem z nami” to nie tylko wspaniała zabawa, ale także doskonała okazja do wspomnień i wzruszeń. Duma i wzruszenie towarzyszyły bowiem rodzicom, których dzieci prezentowały swoje umiejętności na scenie, ale najbardziej wzruszającym momentem stało się podziękowanie za wieloletnią współpracę Panu Stanisławowi Peszelowi przygotowane przez Dyrektorów placówek oświatowych w Pisarzowicach.

Podczas tegorocznego „Baw się razem z nami” odbyła się również gra terenowa pod hasłem „15 lat Polsk w Unii Europejskiej”, a także przygotowano rodzinne zawody sportowe, loterię fantową, konkurs ciast, bardzo dobrze zaopatrzony bufet i stoisko promujące zdrową żywność. W trakcie pikniku dzieci mogły również skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji, wśród których znalazły się dmuchane zamki, stoisko gier planszowych i malowanie twarzy.

Jak co roku solidne przygotowanie imprezy nie byłoby jednak możliwe bez wsparcia i pomocy sponsorów, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Tym samym Dyrekcja, Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach dziękują: Firmie Feba, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowicach, LKS „Pionier”, Firmie ZOOEXPERT, Szkółce krzewów ozdobnych Pudełek, Ogrodom Japońskim Pedełko, Kwiaciarnii „Bolsius”, Delikatesom Centrum „Sklep przy szkole”, Firmie Rzeźnictwo i Handel Kapecki, Firmie Trendy Fasion Dorota Gąsiorek, Firmie Makarony Czanieckie, Firmie Jemar – Pan Marek Jekiełek, Piekarni Manda w Pisarzowicach, Pani Agnieszce Wójcikiewicz, Julii Gleindek, Natalii Ratajskiej z klasy 6 a, Joannie Kubiczek z kl. 6b, Marcinowi Kubiczkowi z kl. III a Gimnazjum, Emilii Lachowskiej z klasy 5c, Michałowi Tomaszek (kl. 7b), Grzegorzowi i Krzysztofowi Chrobak i Klaudii Olearczyk z klasy 5b. Podziękowania za wsparcie otrzymują również: Salon Kosmetyczny Katleya, Sklep ogrodniczy Pani Jadwiga i Konrad Kobielus, Sklep „Paulinka”, Tapicerstwo – Pan Paweł Misik, Eka Medica w Kozach, Sklep Konkurent, Sklep z zabawkami AGAGA w Pisarzowicach oraz Centrum Rehabilitacji w Pisarzowicach – Justyna Moskal.

Dzięki Państwa zaangażowaniu i bezinteresownej pomocy udało się zrealizować wiele działań w ramach tegorocznego pikniku rodzinnego.

„Baw się razem z nami” to już tradycja i podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku impreza obfitowała w atrakcje i odbyła się we wspaniałej, radosnej atmosferze.

Katarzyna Dyduch

--- Zdjęcia ---

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika