Z przytupem na scenie i sztuką na szkle

Piątek trzynastego był niezwykle udanym dniem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wilamowicach, 13 stycznia mieliśmy bowiem okazję posłuchać wspaniałego koncertu zespołu Replay oraz nacieszyć wzrok wyjątkową sztuką, podczas wernisażu malarstwa na szkle Zbigniewa Micherdzińskiego.

Wydarzenie poprowadziła kierownik GCDT w Pisarzowicach Magdalena Chrobak, następnie głos do zebranych skierowała dyrektor M-GOK w Wilamowicach Urszula Kucharska. Zwróciła się ona do przedstawicieli i przyjaciół kultury obecnych na sali, podniosła jak ważną rolę w życiu pełni kultura oraz wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy do jej rozwoju się przyczyniają. Następnie na scenie pod hasłem „Kolędowanie z przytupem” wystąpił Zespół Replay. Ich wyjątkowe aranżacje zarówno znanych wszystkim kolęd, jak i mniej znanych utworów i pastorałek, sprawiły, że nie jedna nóżka zatupała pośród widowni. Zespół został nagrodzony owacjami oraz na życzenie publiczności wykonał dwa bisy.
Po części muzycznej głos zabrali burmistrz Wilamowic Marian Trela oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Kudłacik.

Następnie zebrani mieli przyjemność usłyszeć kilka słów o artyście Zbigniewie Micherdzińskim, znanym kuratorze Galerii ROK w Bielsku–Białej, tworzącym malarstwo na szkle. Jego twórczość, zdaje się emanować pogodą, kolorem i życzliwością, czego mogli doświadczyć obecni na sali goście. Niestety z przyczyn zdrowotnych autor nie mógł być obecny podczas tego wydarzenia, ale przesłał on serdeczne pozdrowienia zebranym, zachęcając jednocześnie do dyskusji i kontemplacji swoich prac. Wystawa zatytułowana „Od Mikołaja do Trzech Króli” będzie zdobić salę widowiskową M-GOK do 13 lutego. Serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie oraz przybyłym na to wydarzenie przyjaciołom kultury i mieszkańcom gminy Wilamowice.

AK

GALERIA ZDJĘĆ DOSTĘPNA PO KLIKNIĘCIU