Get Adobe Flash player

Za nami IX Gminny Rajd Rowerowy pod patronatem Burmistrza Wilamowic Mariana Treli

Wersja do wydruku

16 czerwca, po raz dziewiąty spotkali się sympatycy dwóch kółek, by wziąć udział w Gminny Rajdzie Rowerowym. Na starcie rajdu w Pisarzowicach zameldowało się około 200 uczestników, by to upalne niedzielne przedpołudnie spędzić aktywnie w gronie  rodziny i przyjaciół.

Otwarcia Rajdu dokonał Burmistrz Marian Trela w obecności Sołtysa Andrzeja Nycza oraz Doroty Nikiel Członka Zarządu Rady Powiatu, głównego koordynatora tego wydarzenia. Pan Burmistrz przywitał wszystkich i podziękował za liczny udział w Rajdzie. Życzył również bezpiecznego przejazdu trasy,  która liczyła łącznie około 26 km.

Pierwszy etap trasy (było to 14 km) zakończył się w Zasolu Bielańskim, gdzie na półmetku przywitali zmęczonych upałem rowerzystów Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Kudłacik oraz Sołtys Henryk Dziubek. Tutaj wszyscy mogli odpocząć, posilić się, uzupełnić płyny oraz schłodzić lodami. Panie z KGW w Zasolu Bielańskim przygotowały pyszne ciasta, a panowie z Rady Sołeckiej przyrządzili wyśmienite prażone. Czas odpoczynku umilił wszystkim koncert Pana Janusza Korczyka. Po 40 minutowym postoju, uczestnicy rajdu wyruszyli w dalszą drogę po malowniczych zakamarkach naszej gminy.

Po 12 kilometrach, bo tyle liczył drugi etap przejazdu, wszyscy szczęśliwie dotarli na metę w Wilamowicach. Na stadionie LKS Wilamowiczanka, gdzie usytuowana została meta, uczestnicy rejestrowali się do udziału w loterii fantowej, w której głównymi nagrodami były rowery ufundowane przez firmę EKO-TWÓR z Wilamowic. Najmłodszym uczestnikiem jadącym samodzielnie, który zdobył tą nagrodę był Kacper Wawrzyczek. Natomiast najstarszym uczestnikiem był pan Antoni Góra, który otrzymał profesjonalny kask ochronny.  Tutaj wspomnieć należy, iż pan Antoni przekazał tą piękną nagrodę do dalszego losowania. Firma EKO-WTÓR oprócz rowerów ufundowała liczne drobniejsze nagrody, które otrzymała praktycznie połowa uczestników. Nagrodę główną - rower firmy Goodman wylosował pan Andrzej Suski, któremu jeszcze raz gratulujemy. 

Po emocjach związanych z loterią, przyszedł czas na strawę dla ciała, o którą zatroszczyli się członkowie LKS Wilamowiczanka. Zapach pysznej grochówki unosił się nad całym stadionem.

Pomimo dających słyszeć się z oddali grzmotów oraz nadciągających ciemnych chmur, udało nam się zakończyć rajd bez kropli deszczu. Dziękujemy również pozostałym sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Wilamowicach (https://www.bswilamowice.pl/) z panem Prezesem Tomaszem Królickim na czele oraz Firmie Opieka 24 S.A. z Bielska - Białej (https://www.facebook.com/opieka24.biz/posts/1106856796173511). Mamy nadzieję, że na X Jubileuszowym Rajdzie spotkamy się w przyszłym roku w jeszcze większym składzie. Do zobaczenia!

G.R.

Zdjęcia:

1. START

2. PÓŁMETEK

3. META

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika