Get Adobe Flash player

Zabranie Sprawozdawczo-Programowe KGW „Strażniczki Tradycji” z Pisarzowic

Wersja do wydruku

Każdego roku, członkowie organizacji społecznych spotykają się na Zebraniach Sprawozdawczo-Programowych lub Wyborczych. 28 kwietnia br. członkinie KGW „Strażniczki Tradycji” wraz z zaproszonymi gośćmi spędzili wspaniałe popołudnie na sali w Gminnym Centrum Działań Twórczych w Pisarzowicach. Najpierw odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Programowe Koła, następnie „Wiosenne popołudnie”.

Zebranie członkiń poprowadził sprawnie, zaprzyjaźniony z Kołem honorowy członek KGW „Strażniczki Tradycji” pan Stanisław Peszel. Po wysłuchaniu sprawozdań za 2021 rok i planów działania na 2022 rok Zarządu KGW i Z.R. „Pisarzowianki”, sprawozdania finansowego za 2021 rok i sprawozdania Komisji Rewizyjnej za 2021 rok uczestniczki Zebrania przyjęły je bez żadnych uwag, jednogłośnie głosując za przygotowaną Uchwałą z Zebrania.

Podczas „Wiosennego popołudnia” były życzenie i śpiewy przy  melodiach płynących z akordeonu dla Jubilatek. Jubilatkami były dostojne 90-latki – panie Janina Trela i Czesława Mleczko, 80-latka - pani Helena Mas i 70-latki - panie Irena Mleczko oraz Małgorzata Kubiczek. Jubilatki natomiast częstowały łakociami.

Następnie wszyscy zebrani wysłuchali prelekcji dotyczącej powstania książki „Krótkie historie o żołnierzach I wojny światowej pochodzących z Pisarzowic”, którą napisali panowie Bronisław Gawron i Tomasz Woźny. Każda obecna na sali osoba otrzymała od autorów egzemplarz publikacji o naszych młodych mieszkańcach, bohaterach, którzy to walczyli o wolną Polskę i niejednokrotnie oddali za nią swoje młode życie.

Po wysłuchaniu prelekcji i poczęstunku zebrani goście wraz z członkiniami i młodzieżą (kelnerki), śpiewali biesiadne piosenki przy akompaniamencie kierownika muzycznego Z.R. „Pisarzowianki”.

Przewodnicząca KGW „Strażniczki Tradycji” Cecylia Puzoń
Foto: Kaja Puzoń

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika