Get Adobe Flash player

Zaprasza na wystawę FLASZOWIE Z HECZNAROWIC

Wersja do wydruku

Tak jak Kraków szczyci się Witem Stwoszem, Kęty Stanisławem Jarząbkiem, a Wilamowice Kazimierzem Dankiem, Hecznarowice mogą pochwalić się artystyczną rodziną Flaszów. Antoni Flasz, Antoni Flasz Starszy i Antoni Flasz Młodszy – to im zawdzięczamy wiele krzyży, kapliczek przydrożnych i figur świętych w Hecznarowicach i okolicy oraz główną część wyposażenia wnętrza tutejszego kościoła parafialnego. Ale to nie wszystko. Wiele pięknych dzieł ich talentu znajduje się w zbiorach prywatnych.

30 września 2017 roku w Hecznarowicach odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Flaszowie”. Prezentuje ona prace będące własnością potomków Flaszów bądź osób związanych z Hecznarowicami. To rzeźbione w drewnie figury świętych, krzyże i obrazy o tematyce religijnej oraz dzieła sztuki użytkowej. Cztery eksponaty autorstwa czwartego artysty – Antoniego Flasza spod Góry, o którym niewiele wiadomo, świadczą o bogactwie talentu w tej rodzinie.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy, mając nadzieję, że dostarczy przeżyć estetycznych i duchowych. Zachęcamy też do odkrywania tego, co nie zostało jeszcze poznane. Może kolejnych dzieł talentu i wyobraźni naszych przodków...

Kurator wystawy

 

Ksiądz Aleksander Smarduch
Proboszcz Parafii św. Urbana
w Hecznarowicach

 

serdecznie zaprasza
na wystawę

 

FLASZOWIE
ANTONI, ANTONI STARSZY, ANTONI MŁODSZY

 

Każda niedziela października 2017, godz. 8.00–13.00
Plebania Parafii w Hecznarowicach
ulica Krakowska 121

 

Kurator wystawy Beata Nycz