Get Adobe Flash player

Zbiórka żywności "Tak, pomagam"

To już trzynasta edycja ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Tak, pomagam", w której wzięło udział Szkolne Koło Caritas ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi im. Jana Pawła II w Pisarzowicach. 

Zebraliśmy 1475,381 kg żywności  i chemii gospodarczej, która jeszcze przed świętami  Bożego Narodzenia trafiła do 40 rodzin z naszej miejscowości.
W akcji wzięło udział 72 wolontariuszy (21 opiekunów i 51 uczniów), którzy zbierali żywność w sklepach Paulinka i Biedronka, by następnie móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.
Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich mieszkańców i klientów sklepów Paulinka i Biedronka. Dzięki Wam koszyki w sklepach ciągle się zapełniały, po raz kolejny pokazaliście naszej młodzieży swoje dobre serce, ofiarność oraz chęć dzielenia się z innymi, za co z całego serca dziękujemy. Składamy również podziękowania kierownictwu i pracownikom sklepów za współpracę i życzliwość. Podziękowania kierujemy także do Dyrekcji naszej szkoły za wspieranie i pomoc w organizacji akcji, a nauczycielom i pracownikom naszej szkoły dziękujemy za włączenie się w akcję.
W organizacji tej zbiórki największą pracę wykonali nasi uczniowie - wolontariusze .To oni zachęcali do robienia zakupów dla potrzebujących, liczyli, układali i sortowali dary. Pomagali także pakować i rozwozić paczki do potrzebujących. Najważniejszym jest, że wszystko to zawsze robią bezinteresownie, nie oczekując nagrody za swoją pracę. Zawsze możemy na nich liczyć. Bardzo Wam dziękujemy. Pamiętajcie: dobro powraca.

 Opiekun szkolnego koła wolontariatu:
Agnieszka Kania, Joanna Przybylska - Pal