Get Adobe Flash player

Zespół Pieśni i Tańca „Cepelia Fil Wilamowice” na koncertach w Bośni-Hercegowinie

Wersja do wydruku

W dniach 13-17 sierpnia zespół „Cepelia Fil Wilamowice” przebywał na zaproszenie zespołu „UKUD Zvonko Ceric” w mieście Tuzla leżącym w Bośni Hercegowinie. Tuzla jest znanym ośrodkiem uniwersyteckim tego kraju. Sam zespół liczy ponad 300 osób – studentów Uniwersytetu w Tuzli.

Członkowie zespołu z Wilamowic byli pod wielkim wrażeniem gościnności organizatorów. Poza koncertami i wspólną zabawą w programie był też program  w miejscowej telewizji a także spotkanie z władzami miasta Tuzla. Mieli też okazję zwiedzić okoliczne atrakcje turystyczne, w tym słone jeziora - jedyne w Europie. Wielkich wrażeń dostarczyła wycieczka do stolicy – Sarajewa. Piękno Bośni – Hercegowiny niestety zaznaczone jest licznymi śladami nieodległej wojny. W trakcie wycieczek członkowie zespołu mijali niezliczone cmentarze ofiar nieodległych walk i ludobójstwa na tle religijnym.

J.D.

Zespół Cepelia Fil - Wilamowice reprezentuje miejscowość zarówno poza granicami kraju jak i na jego terenie. 31 sierpnia wystąpił na Dożynkach Diecezjalno Powiatowych w Czańcu. W pierwszy weekend września uświetnił swoimi występami imprezę 15-lecia Powiatu Kędziersko - Koźlańskiego oraz Dożynki w Bestwinie i Jaworzu. Już teraz planowane są kolejne występy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do zapisów, więcej informacji na stronie internetowej M-GOK oraz oficjalnych profilu zespołu na  Facebooku.

Poniżej zdjęcia z Dożynek.

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika