Get Adobe Flash player

Zespół Pieśni i Tańca „Tradycja” ze Starej Wsi – laureatem I nagrody w XX Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek im. Ks. K. Szwarlika w Będzinie

Wersja do wydruku
Fot. Piotr Wyparło

W grudniu 2013 roku rozpoczęły się w całej Polsce oraz na Białorusi i Ukrainie eliminacje do największego i najbardziej prestiżowego Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. W pierwszym etapie eliminacji wzięło udział 1750 wykonawców, spośród których wyłoniono do przesłuchań finałowych 132 najlepszych uczestników, wśród nich znalazł się nasz Zespół „ Tradycja”.

6 stycznia 2014 r. w Państwowej Szkole Muzycznej w Będzinie podczas przesłuchań finałowych nasz Zespół zajął I miejsce w kategorii zespołów folklorystycznych oraz regionalnych i został zaproszony do wzięcia udziału w Koncercie Galowym w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie, który odbył się w niedzielę 19 stycznia 2014 r. Należy podkreślić, że jury było zachwycone wykonaniem kolęd i pastorałek oraz ich aranżacją, którą przygotował kierownik muzyczny zespołu Wojciech Pieczka, znany z wysokiego kunsztu muzycznego. Barwy występowi dodali pozostali członkowie kapeli: Eugeniusz Pieczka oraz Marta Nikiel. Wśród innych uczestników festiwalu wyróżniał nas entuzjazm, radość śpiewania oraz wielopokoleniowość- dzieci, młodzież oraz dorośli. Zajęcie I miejsca zawdzięczamy również kierownikowi zespołu - Renacie Nycz, która swoim zaangażowaniem i poświęceniem przyczyniła się do tego sukcesu. Dla wszystkich członków zespołu zostaną w pamięci niezapomniane przeżycia i chwile radości oraz satysfakcja związana z osiągnięciem tak wysokiej lokaty. Dziękujemy wszystkim życzliwy ludziom, którzy wspierali nas w drodze do sukcesu.

Tekst: G.O

Zdjęcia: Piotr Wyparło

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika