Get Adobe Flash player

Zespół Regionalny „Ceplia Fil-Wilamowice” na Festiwalu Folklorystycznym w Herceg Novi w Montenegro

Wersja do wydruku

Zespół Regionalny „Ceplia Fil-Wilamowice” uczestniczył w Festiwalu Folklorystycznym w Herceg Novi w Montenegro w dniach od 17 do 23 lipca br. obok grupy z Rumunii, Chorwacji oraz 3 grup ze Słowacji. Prezentacje programów odbywały się w pobliżu starówki nad samym morzem, gdzie możliwość obejrzenia różnorodnych programów i odmiennych strojów mieli turyści licznie odwiedzający Czarnogórę, która stała się bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynku, ze względu na malownicze położenie i niewysokie ceny. 

Herceg Novi to bajkowe miasteczko w  Zatoce Kotorskiej, zwane miastem kwiatów. Miasto zostało założone w XIV wieku i jest jednym z najciekawszych i najbardziej obfitujących w zabytki miejsc w całym kraju. Architektura miasteczka jest  mieszanką wpływów orientalnych, romańskich i bizantyjskich, którą mieliśmy okazję zwiedzić wraz z przewodnikiem. Miasteczko ze względu na swoje górzyste położenie słynie z ogromnej ilości schodów, które tak jak wszyscy mieszkańcy musieliśmy codziennie pokonywać. W centrum starego miasteczka usytuowana jest XIX w. cerkiew św. Michała Archanioła. Charakterystyczna jest również wieża zegarowa na tle której chętnie turyści robią sobie pamiątkowe zdjęcia. Atrakcji jest bardzo dużo w tym niewielkim liczącym niespełna 13.000 ludności miasteczku.

W trakcie naszego pobytu w malowniczej Zatoce Kotorskiej mieliśmy okazję popływać łodzią wycieczkową i podziwiać między innymi: Mamula Island  czy Blue Cave  (Błękitna Grota) słynną z opalizującego błękitu, która jest jedną z najpopularniejszych atrakcji Czarnogóry. Obok występów mieliśmy również możliwość skorzystania z kąpieli słonecznych oraz w ciepłym morzu.

 Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się i umożliwili nam zwiedzenie tych pięknych zakątków ziemi czarnogórskiej.

J.D.

Zdjęcia: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/zesp-regionalny-ceplia-fil-wilamowice-na-festiwalu-folklorystycznym-w-herceg-novi-w-montenegro

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika