Get Adobe Flash player

Zespół "Tradycja" w Chorwacji

Wersja do wydruku

W ostatnich dniach karnawału 20-23 lutego 2020 roku Zespół Pieśni i Tańca „ Tradycja” ze Starej Wsi wraz delegacją władz samorządowych Gminy Wilamowice brał udział w obchodach „53 Sokaćko Sijelo” w Chorwacji w mieście Županja.

W ciągu pierwszych dwóch dni wzięliśmy udział w „Targach Złote Nici”, w tym degustacjach lokalnych produktów, w uroczystości podpisania porozumień partnerskich między miastem Županja a Horną Suczą, Dolnym Beneszovem i miejscowością Kriva Palanka z Macedonii Północnej. 

W sobotę podczas III Wieczoru Folkloru Zespół „Tradycja” zaprezentował suitę tańców i pieśni Śląska Cieszyńskiego. W tym dniu mieliśmy również okazję zwiedzić fabrykę kombajnów, Muzeum Stjepana Grubera oraz zobaczyć lokalne koronkarstwo i poznać historie leśnictwa.

W ostatnim dniu pobytu wzięliśmy udział w barwnym korowodzie karnawałowym ulicami miasta Županja oraz w Mszy Świętej, podczas której koncertowaliśmy i wspólnie z Chorwatami zaśpiewaliśmy „Barkę”.

Radosna atmosfera, wspólne, integracyjne zabawy chorwacko - polskie przy dźwiękach skocznych utworów prezentowanych przez Chorwatów, którzy porwali wszystkich do tańca, śpiew „ Maryjanki” i „ Róży czerwonej” na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dla członków Zespołu „ Tradycja” była to swoista integracja oraz satysfakcja z dzielenia się radością i optymizmem z innymi.

Dziękujemy władzom samorządowym Gminy Wilamowice oraz M-GOK w Wilamowicach za umożliwienie nam wyjazdu i mile wspólnie spędzony czas.

R. Nycz

Relacja fotograficzna z wyjazdu: https://mgok.wilamowice.pl/tresc/zesp-tradycja-w-chorwacji

 

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika