Konferencja Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju KGWiM z udziałem członkiń KGW Gminy Wilamowice

W Sali Kolumnowej Sejmu RP 9 września było kolorowo i gwarnie, a to za sprawą pań i panów Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich, samorządowców oraz przedstawicieli organizacji działających na rzecz obszarów wiejskich między innymi Podbeskidzia, Żywiecczyzny i Śląska Cieszyńskiego. W tym to dniu zebrani w Gmachu Sejmu RP wzięli udział w Konferencji Parlamentarnego Zespołu na rzecz Rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich i Miejskich „Razem zadbajmy o piękno i zdrowie”.

Konkurs na najlepszy produkt i potrawę regionalną - Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów

Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów odbył się po raz dziewiętnasty w Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Ideą tegoż jarmarku jest promocja tradycyjnych potraw śląskich i produktów regionalnych. Po raz dziewiętnasty w dniu 28 lipca br. do konkursu stanęły nie tylko Koła Gospodyń Wiejskich reprezentujące Województwo Śląskie, ale także producenci wyrobów regionalnych i tradycyjnych spełniających kryteria regulaminowe.

V Powiatowy Przegląd Kronik OSP - Wilamowice 2019

We współczesnym świecie trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie miast i wsi bez takiej służby publicznej, jaką jest Ochotnicza Straż Pożarna. Stanowi ona nieodłączny ich element, ciesząc się najwyższym zaufaniem społecznym i prestiżem. Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych nie ogranicza się tylko do akcji ratowniczo-gaśniczych. Od swoich początków pełnią one ważną rolę kulturotwórczą w środowiskach lokalnych. Istotną częścią ich aktywności jest kronikarstwo.

„Piknik Rodzinny” w DPS w Bielsku-Białej z udziałem Zespołu Regionalnego „Pisarzowianki”

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej dla Przewlekle Chorych w Bielsku-Białej - dzielnicy Komorowice pani Agata Jakubiec, mieszkańcy i pracownicy zaprosili członków Zespołu Regionalnego „Pisarzowianki” na „Piknik Rodzinny” w ogrodach Domu Pomocy.

W drodze do Jasnogórskiej Pani…

Tegoroczni pielgrzymi  Diecezji Bielsko-Żywieckiej wędrowali z przesłaniem „W MOCY BOŻEGO DUCHA idziemy do MATKI”. Była to 28. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tradycyjnie pielgrzymi wyruszyli z pięciu miast diecezji; 6 sierpnia z Andrychowa, Bielska-Białej i Cieszyna, 7 sierpnia z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia, by w niedzielę 11 sierpnia o godz. 11;30 wspólnie wejść na Wały Jasnogórskie, a o 13:30 uczestniczyć we mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera.

Za nami Pożegnanie Lata - Piknik Rodzinny w Wilamowicach

Pożegnanie Lata - Piknik Rodzinny w Wilamowicach na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych wspólnie przez M-GOK w Wilamowicach,  TKKF "Żywioł", LKS "Wilamowiczanka" oraz Radę Osiedla Wilamowice. Po raz kolejny, 17 sierpnia na obiekcie LKS „Wilamowiczanka” organizatorzy postarali się o to, aby wszyscy, którzy wezmą udział we wspólnej zabawie znaleźli coś dla siebie.