Get Adobe Flash player

Podsumowanie działań Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina w Gminie Wilamowice - Kampania informacyjna "5 lat LSR"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina przez 5 lat wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju ogłosiło 16 naborów umożliwiających pozyskanie dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 m.in. przez jednostki samorządu terytorialnego, organizacje im podległe, rybaków, przedsiębiorców, osób chcących założyć działalność gospodarczą.

Witaj majowa jutrzenko!

Witaj majowa jutrzenko,
Świeć naszej polskiej krainie,
Uczcimy ciebie piosenką,
Która w całej Polsce słynie.
Witaj Maj, piękny Maj,
U Polaków błogi raj!”

Ta radosna pieśń patriotyczna jest pamiątką uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Towarzyszy od wielu lat kolejnym pokoleniom Polaków, dlatego i w tym roku nie mogło jej zabraknąć w starowiejskiej szkole. Mimo zdalnego nauczania i trwającej pandemii nie zapominamy o podtrzymywaniu patriotycznych tradycji.

ZSP Stara Wieś - Iść za ciosem…

Analiza historii rywalizacji sportowych wyraźnie wskazuje, że wystarczy spektakularne zwycięstwo jednego zawodnika reprezentującego określony kraj, aby kolejni zdobywali mistrzowskie tytuły. Wszak po sukcesach Adama Małysza jak grzyby po deszczu pojawili się tacy skoczkowie jak Stoch, Kubacki, Żyła. A po zwycięskiej szarży Radwańskiej na światowych kortach tenisowych bryluje Iga Świątek.

ZSP Stara Wieś - "Prawda i kłamstwo o Katyniu"

26 kwietnia 2021 r. w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, który od 12 lat organizuje Europoseł Jadwiga Wiśniewska. W tym roku, w trudnym czasie pandemii COVID-19, zgłoszono 192 prace z 78 szkół z całego województwa śląskiego. Konkurs „Prawda i kłamstwo o Katyniu” stwarza młodym ludziom szansę na debiut literacki. Nagrodzone prace zostaną bowiem wydane jesienią w pamiątkowej publikacji, której promocja będzie połączona z Zaduszkami Katyńskimi, organizowanymi co roku przez panią Europoseł. Spośród tak wielu  prac nadesłanych na konkurs do finału zakwalifikowano 10 małych dzieł literackich ze szkół podstawowych i 10 - ze szkół średnich. I tu niebagatelny sukces osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej ze Starej Wsi. Jako jedyna szkoła, spośród kilkudziesięciu innych z całego województwa śląskiego, możemy poszczycić się aż dwoma laureatami! Zuzanna Pokładnik z klasy VIII zajęła II miejsce, a jej brat – Bartłomiej Pokładnik, również z klasy VIII, zdobył wyróżnienie!

Nasz Przyjaciel Grzegorz...

Grzegorz Szetyński był serdecznym przyjacielem Kół Gospodyń Wiejskich i fanem zespołów regionalnych Gminy Wilamowice. Smutny to był okres, a szczególnie dzień 22 marca, kiedy to dotarła do nas informacja o jego śmierci. 

Wesołych Świąt!Pełnych radości, pokoju Świąt Wielkiej Nocy,
wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności
oraz smacznego jajka i mokrego dyngusa Mieszkańcom Gminy Wilamowice życzą
Radni Powiatu Bielskiego Jerzy Kubik i Dorota Nikiel

Najserdeczniejsze życzenia
na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy.
Dużo zdrowia, radości, pogody ducha,
smacznej święconki i mokrego poniedziałku!
Przewodniczący Rady Osiedla Wilamowice
Stanisław Nycz wraz z Zarządem

Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych
oraz wszelkiej pomyślności i radości
w życiu zawodowym i prywatnym
Mieszkańcom Zasola Bielańskiego składa
Sołtys Henryk Dziubek wraz z Radą Sołecką

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy
składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia
obfitych łask wiary i nadziei, miłości i pokoju,
zwycięstwa nad wszelkim zwątpieniem i słabością.
Niech radość Wielkanocnego poranka napełni każdego z nas,
a spotkania z dobrymi ludźmi wleją w serca otuchę.
Sołtys Hecznarowic Beata Nycz wraz z Radą Sołecką
i Radnymi Kazimierzem Cebratem i Michałem Sztafińskim

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy,
aby nastrój tych Świąt
przybranych wiosenną radością i beztroską
utrwalił się w Waszych sercach na długi, długi czas
i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności.
Mieszkańcom Pisarzowic życzy
Sołtys Andrzej Nycz wraz z Radą Sołecką i Radnymi
Urszulą Kucharską, Grzegorzem Cieślakiem,
Rafałem Rogalą i Markiem Jekiełkiem

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja
Mieszkańcom Starej Wsi życzy
Sołtys Edyta Nycz wraz z Radnymi
Bogdanem Grzechem i Jerzym Norymberczykiem

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Mieszkańcom Dankowic składa
Sołtys Tadeusz Grzywa z Radą Sołecką oraz Radnymi
Agatą Wróblewską i Stanisławem Farugą

#wirusoochrona #lekcjaHIGIENY - akcja profilaktyczna w Przedszkolu Publicznym w Wilamowicach

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 Przedszkole Publiczne w Wilamowicach wzięło udział w akcji informacyjno - edukacyjnej ,,Wirusoochrona”, zainicjowanej przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Promocja książki poświęconej miejscowości Dankowice

Z okazji obchodów 20-lecia powstania Towarzystwa Miłośników Dankowic wydano publikację książkową, której spotkanie promocyjne odbyło się 13 marca br. w sali budynku OSP w Dankowicach. Książka pt. „Dankowice Przeszłość i teraźniejszość Przyczynki do monografii Dankowic jako typowej wsi pogranicza” powstała pod redakcją Antoniego Barciaka i Kazimierza Kamińskiego i jest pierwszą publikacją, w tak szerokim aspekcie opisującą miejscowość Dankowice.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, nie wszyscy mogli wziąć udział w spotkaniu. Zaproszonych gości, w tym burmistrza Wilamowic Mariana Trelę, radną powiatu bielskiego Dorotę Nikiel, przedstawicieli instytucji i organizacji społecznych z terenu gminy i Dankowic oraz autorów poszczególnych rozdziałów oraz wszystkich zaangażowanych w projekt powitał Kazimierz Kamiński - prezes stowarzyszenia Towarzystwa Miłośników Dankowic. Podczas promocji głos zabrała profesor Helena Synowiec, profesor Antoni Barciak i Kazimierz Kamiński. Na zakończenie każdy z zaproszonych otrzymał po egzemplarzu publikacji.
Wydanie książki zostało zrealizowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w projekcie grantowym „Promowana Ziemia Bielska”.  

MJ

Strony

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika