Nowe wydanie gazety "Wilamowice i Okolice”!

Nowe wydanie "Wilamowic i Okolic” już rozwiezione!

Gazeta pojawiła się w:
- Sklepie "Delikatesy Centrum” w Hecznarowicach,
- Sklepie "Delikatesy Centrum” w Dankowicach,
- Sklepie "Konkurent" w Pisarzowicach,
- Na stacji paliw "Tęcza" w Pisarzowicach,
- Sklepie Żmuda w Starej Wsi,
- Sklepie "Delikatesy Centrum” na Zasolu Bielańskim,
- Sklepie "Delikatesy Centrum” w Wilamowicach,
- Kiosku w Wilamowicach,
- Na stacji paliw "Andex" w Wilamowicach,
- Urzędzie Gminy Wilamowice,
- M-GOK Wilamowice.

Promocja wyjątkowego albumu „Nasze dziedzictwo w wierszach, obrazie i rzeźbie”

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Publikacja opracowana przez Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach projektu grantowego poddziałanie 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego
kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach otrzymał dofinansowanie projektu „Promocja dziedzictwa kulturowego obszaru Ziemi Bielskiej poprzez wydanie publikacji w postaci albumu pt. Nasze dziedzictwo w wierszach, obrazie i rzeźbie. To kolejna publikacja poświęcona dziedzictwu kulturowemu Gminy Wilamowice.

Rozdanie świadectw

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 26 czerwca 2020 r. zgodnie § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Poz. 1603).

Konkurs fotograficzny #mojeHecznarowice #mojamałaojczyzna

„Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie”.

Słowa Stanisława Jachowicza, XIX-wiecznego bajkopisarza i pedagoga wydają się, szczególnie w obecnym czasie, niezwykle aktualne. Epidemia koronawirusa paradoksalnie sprawiła, że uważniej rozejrzeliśmy się wokół siebie. Zaczęliśmy doceniać to, co najbliższe, na wyciągnięcie ręki. Nasz dom, otaczający go ogród, łąkę za domem, pole, bliski sercu las, pobliski staw czy rzeczkę. A wszystko to na tle malowniczych Beskidów. To nasze Hecznarowice, nasza mała ojczyzna.

Święto Bożego Ciała w Pisarzowicach A.D. 2020

Nie rzucim, Chryste, świątyń Twych,
Nie damy pogrześć wiary!
Próżne zakusy duchów złych
i próżne ich zamiary.
Bronić będziemy Twoich dróg.
Tak nam dopomóż Bóg! (…)

Nieco inny przebieg miała tegoroczna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Powodem była oczywiście pandemia COVID-19 i związane z nią różnorodne obostrzenia. Cztery ołtarze usytuowane zostały wokół kościoła, a nie wzdłuż Pisarzowickich ulic jak to było zawsze. Nie miało to jednak żadnego wpływu na duchowe przeżycie tej uroczystości.

Sukcesy tancerek Akademii Mażoretek „Gracja” w konkursach on-line

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany nam wszystkich, również tancerkom Akademii Mażoretek „Gracja”. Od września przygotowywały się do nowego sezonu tanecznego. Już w marcu miały się odbyć pierwsze konkursy, turnieje, przeglądy, a maju miały wziąć udział w Mistrzostwach Polski. Niestety wszystkie te imprezy zostały odwołane…

Uczeń Roku Szkolnego 2019/2020 Gminy Wilamowice

,,Tak jak pochodnie i sztuczne ognie
bledną i giną w jasności słońca,
tak samo piękno,
inteligencja i wszelka genialność
zostają zaciemnione przez szlachetne serce”
/Arthur Schopenhauer/

Relacja fotograficzna z wręczenia nagród, dyplomów i kwiatów laureatowi konkursu Uczeń Roku 2019/2020 Gminy Wilamowice Wojciechowi Wójcikowi, Jego Rodzicom oraz Nauczycielom, a także wszystkim Finalistom oraz Ich Rodzicom i Nauczycielom. Wręczenie nagród odbyło się w godzinach popołudniowych w dniu 1 czerwca 2020r. w Międzynarodowym Dniu Dziecka.