Get Adobe Flash player

Międzynarodowy polsko - czeski Dzień Dziecka 2012

Wersja do wydruku

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.  

Całkowita wartość projektu  100% - 30 054,40 Euro

Dofinansowanie z EFRR 85% - 25 546,24 Euro

Budżet państwa 10% - 3 005,44 Euro

Budżet gminy 5% - 1 502,72 Euro

Przedmiotem projektu było zorganizowanie trzydniowej imprezy, m.in. wspólnego spotkania dzieci z Benesova Dolnego i Wilamowic z okazji Dnia Dziecka. W ramach działań wspólnie z Radą Rodziców i Dyrekcją ze Szkoły Podstawowej zorganizowano  konkursy sportowe, program edukacyjno-animacyjny dla dzieci pn."Jak zdobywano dziki zachód", a w nim zabawy, karaoke, malowanie twarzy i inne ciekawe formy spędzania czasu wolnego, w których brały udział dzieci. W pierwszym dniu przeprowadzono konkurencje sportowe a wieczorem wspólną dyskotekę. Drugiego dnia dzieci i młodzież korzystały z przygotowanych atrakcji w postaci zjeżdżalni, zamków dmuchanych, uczestniczyły w turniejach wiedzy, łuczniczym i w paintbola oraz w innych ciekawych wydarzeniach z udziałem bajkowych postaci. 3 czerwca dzieci wystąpiły na scenie z programem artystycznym, a wieczorem  dla wszystkich mieszkańców Wilamowic został przygotowany muzyczno-wokalny program artystyczny w wykonaniu miejscowych artystów. Na zakończenie wszyscy goście i mieszkańcy mogli zobaczyć pokaz ogni sztucznych.

Celem projektu było zwiększenie udziału dzieci w życiu społecznym naszej miejscowości oraz pogłębienie kontaktów wśród mieszkańców miast partnerskich, poszerzenie ruchu turystycznego opartego na bogatej historii i niepowtarzalnej kulturze,  wzmocnienie procesów integrujących społeczność Euroregionu Beskidy w obszarze transgranicznym. Proponowane konkursy i zabawy  przedstawiły dzieciom możliwości spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, a także pozwoliły zaprezentować własne umiejętności, poprzez występy na scenie jak również w rywalizacjach konkursowych. Projekt miał na celu kształtowanie systemu pozytywnych wartości wśród dzieci od najmłodszych lat, poprzez równą rywalizację, ułatwianie im kontaktów z rówieśnikami z terenu obszaru pogranicza polsko-czeskiego, a także rozwijanie umiejętności językowych.

Zdjęcia w linku obok: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/mi%C4%99dzynarodowy-polsko-czeski-dzie%C5%84-dziecka-1-3-czerwiec-2012

 

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika