Get Adobe Flash player

Echo Hecznarowice

Wersja do wydruku

Zespół Folklorystyczny "Echo" powstał z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Hecznarowicach w roku 2000, pod kierownictwem przewodniczącej Barbary Mleczko, w celu pielęgnowania i kultywowania rodzimego folkloru Podbeskidzia. Zespół działa pod patronatem Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach.

Dla mieszkańców wsi Hecznarowice "Echo" organizuje występy i wieczornice okolicznościowe, spektakle teatralne i kabaretowe oraz widowiska o treści religijnej i świeckiej wykorzystując scenę Domu Ludowego Sołectwa Hecznarowice.

Zespół "Echo" z powodzeniem występował ze swoim programem:

  • na Przeglądach Zespołów Folklorystycznych KGW, Spółdzielczości Rolniczej w Brennej, Jaworzu, Rajczy, Wiśle, Dąbrowie Górniczej (wyróżnienie) i Mikołowie (II miejsce i kwalifikacja na festiwal "Tęcza Polska" do Polanicy 2015 rok, gdzie zdobył III miejsce)
  • na przeglądach Kolęd i Pastorałek w Ślemieniu, w Kozach, Brzeszczach, Dankowicach - Kaniówku, Wiśle, Suszcu, Wilamowicach, Bielsku-Białej i Koconiu - gdzie uzyskał wyróżnienie.
  • na przeglądach Pieśni Religijnej w Ślemieniu na Jasnej Górce, oraz w XVII Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite -Deo w Kętach
  • wystąpił na Dożynkach w Brennej, Kobiernicach, Kozach, Malcu, Mesznej i Wilkowicach
  • występował na „Miodobraniu” w Kobiernicach i Biesiadzie Góralskiej w Gilowicach, Biesiadzie w Hecznarowicach i Festynie Franciszkańskim w Kętach w roku 2015
  • corocznie bierze udział w „Wilamowskich Śmiergustach” w Wilamowicach.

Ponadto z powodzeniem wystąpił na „Powitaniu Lata” w Rajeckich Teplicach na Słowacji w 2014 roku.

Kierownikiem zespołu jest pani Barbara Mleczko (tel. 33-845-73-01) a Kierownikiem muzycznym pan Zbigniew Bugajski.

Strona internetowa zespołu: http://echohecznarowice.wix.com/zespol

 

 

 

 

       

 

 

 

 

   

 

 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika