Get Adobe Flash player

Zasolanie

Wersja do wydruku

Zespół Regionalny „Zasolanie” powstał z inicjatywy przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich p. Janiny Korczyk w 1985 r. W latach 1986 - 2001 kierownikiem zespołu był p. Zdzisław Szewczyk. Od 2001 r. do chwili obecnej funkcję tę pełni p. Lidia Dziubek, akompaniatorem jest Janusz Korczyk. Zespół liczy 22 osoby, działa przy Radzie Sołeckiej i KGW w Zasolu Bielańskim. Próby odbywają się w każdy wtorek i czwartek w Domu Ludowym w Zasolu Bielańskim.

„Zasolanie” w swoim programie prezentują tańce i piosenki ludowe z regionu oraz własne kompozycje powstające na różne okazje. Swoim programem artystycznym „Zasolanie” uświetniają różnorodne imprezy okolicznościowe, korowody dożynkowe czy inne imprezy lokalne. Ponadto prezentują się na konkursach, przeglądach i festiwalach. Zespół kilkakrotnie reprezentował gminę Wilamowice poza granicami naszego kraju w zaprzyjaźnionych czeskich i słowackich gminach Trenczańskie Teplice, Rajeckie Teplice (Słowacja) oraz Dolny Benesov (Czechy).

Najważniejsze osiągnięcia „Zasolan” to: II miejsce w Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Mysłowicach w 2001 r., udział w II Międzynarodowym Przeglądzie Spółdzielczych Zespołów Artystycznych „Tęcza Polska” w Polanicy - Zdroju w 2001 r., wyróżnienie w XII Międzygminnym Festiwalu Folklorystycznym w Miedźnej w 2005 r., wyróżnienie w Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Mysłowicach w 2006 r., III miejsce w VI Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Pastorałka Żywiecka” w 2010 r. w Żywcu pod patronatem ks. Biskupa Tadeusza Rakoczego - Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej. I miejsce w X Przeglądzie Spółdzielczych Zespołów Artystycznych (dalej S.Z.A.) „Dąbrowa Górnicza’2010”, III miejsce w Międzynarodowym Festiwalu S.Z.A. „Tęcza Polska 2010” w Polanicy Zdroju, II miejsce w Przeglądzie S.Z.A. Mikołów’2013; wyróżnienia: Promocja Gminy Wilamowice 2010 rok; Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek im. ks. Szwarlika w Będzinie 2011, Międzynarodowy Festiwal S.Z.A. „Tęcza Polska 2013” w Polanicy Zdroju. Zespół promował Gminę również poza granicami kraju, m.in. na „Piwne Slavnosti” - Dolny Beneszov w Czechach.

   

 

 

Kontakt:
Kierownik Lidia Dziubek - tel. 606 906 904
 

 

Galeria MGOK

Europa dla Obywateli

Projekty unijne

Projekty MKiDzN

Wilamowice i Okolice

Kontakt MGOK

 

Nazwa użytkownika