Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie dofinansowało zadanie pn. „Rozbudowa i modernizacja Wiejskiego Domu Kultury w Pisarzowicach”

Kolejny raz udało się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie za pośrednictwem Programu Infrastruktura Domów Kultury. Wniosek został złożony przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach, a całkowita wartość zadnia to kwota 792 768 złotych, dofinansowanie z Ministerstwa wyniesie 250 000 złotych.  Pozostałe środki na modernizację zostaną zabezpieczone przez Gminę Wilamowice.

Zadanie obejmuje wyburzenia, dobudowę pomieszczeń, izolację fundamentów, wzmocnienie więźby dachowej, budowę kominów, zakup oraz montaż stolarki okiennej i drewnianej w nowo powstałej części, nowe pokrycie dachowe. Rezultatem pierwszego etapu będzie stan surowy zamknięty.