Wniosek złożony przez M-GOK w Wilamowicach rozpatrzony pozytywnie

Miło nam poinformować, że Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach uzyskał dofinansowanie na zadanie pod nazwą „Festiwal Obrzędów Dożynkowych w Gminie Wilamowice” w ramach Programu Etno-Polska. Edycja 2022.

1 lipca 2022 r. została podpisana umowa z Narodowym Centrum Kultury w Warszawie. Zadanie będzie miało na celu organizację Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek w Wilamowicach w dniu 11 września z festiwalem obrzędów dożynkowych na scenie, udziałem rolników z całej gminy i powiatu oraz zaproszonych przedstawicieli duchowieństwa, władz powiatowych i gminnych. Dożynki odbędą się na terenie stadionu Ludowego Klubu Sportowego "Wilamowiczanka". Wysokość otrzymanego dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury to kwota 43 000 zł.